6

تصمیمات میلی در رسانه ملی

  • کد خبر : 12789
  • 22 فروردین 1400 - 17:15
تصمیمات میلی در رسانه ملی

به گزارش خبرنگار خبرگزاری شنو، از اواخر اسفند ماه 99 شاهد به وجود آمدن مسابقه‌ استعدادیابی در کشورمان هستیم که در نوع خود بدیع است. این مسابقه به کارگردانی نیما بانک در تلوزیون اینترنتی «فیلم‌نت» برگزار خواهد شد. در اینجا مسئله‌ایی مطرح است که بد نیست کمی بیشتر به آن پرداخته شود؛ همانگونه که شاهدیم […]

به گزارش خبرنگار خبرگزاری شنو، از اواخر اسفند ماه 99 شاهد به وجود آمدن مسابقه‌ استعدادیابی در کشورمان هستیم که در نوع خود بدیع است. این مسابقه به کارگردانی نیما بانک در تلوزیون اینترنتی «فیلم‌نت» برگزار خواهد شد.
در اینجا مسئله‌ایی مطرح است که بد نیست کمی بیشتر به آن پرداخته شود؛ همانگونه که شاهدیم این روزها تلویزیون‌ها و شبکه‌های پخش مجازی بسیار فراگیر شده‌اند و حتی در برخی موارد با احتساب هزینه‌ی گران اینترنت می‌توان گفت جای صداوسیما را در سبد رسانه مخاطب گرفته‌اند. چرایی این ماجرا نیاز به بحث و تحقیق گسترده و دقیقی دارد که در این یاداشت نمی‌توان به آن پرداخت، موضوعی که در این خبر به آن خواهیم پرداخت مسابقه «بندبازی» به کارگردانی نیما بانک، اجرای امید حاجیلی و داوری علیرضا عصار، بهروز صفاریان، امید نعمتی و مهراوه شریفی‌نیا که در تهران برگزار خواهد شد.
این مسابقه در سری مسابقات استعدادیابی جای می‌گیرد و رویکردی مشابه عصر جدید دارد .
اما چرا با توجه به استقبال گسترده مخاطبان از سبک رقابتی این مسابقه و نیز رویداد مشابه آن یعنی عصر جدید، تهیه‌کنندگان و کارگردانان این برنامه آن را در صداوسیما و شبکه‌های ملی به نمایش نگذاشته‌اند؟

آیا دلیل آن ممیزی‌های سخت و محدودیت‌های دست ‌و پاگیر صدا و سیماست یا ممنوعیت پخش تصویر ساز و نوازندگی؟
ممنوعیت پخش تصویر ساز و نمایش نوازنده در سیما، قانونی نخ نما و قدیمی‌ست که موجب نادیده گرفته شدن قشر بزرگی از هنرمندان و نیاز مخاطبان می‌شود اهالی موسیقی به پخش نوازندگی و نمایش‌های پرفومنس و اجراهای همگانی در سیما نیز احتیاج دارند اما تا امروز این مهم نادیده گرفته شده و پاسخ مشخصی نیز به آن داده نشده است.
چه کسی پاسخگو خواهد بود؟ تا چه زمانی صدا و سیما رفتار انحصاری و سهم خواهانه خود را در رابطه با هنر ادامه خواهد داد؟

ادامه دارد/

 

ثبت امتیاز
لینک کوتاه : https://shenonews.ir/?p=12789

ثبت دیدگاه

مجموع دیدگاهها : 0در انتظار بررسی : 0انتشار یافته : 0

دیدگاهها بسته است.