تاریخ : دوشنبه, ۲۷ فروردین , ۱۴۰۳ Monday, 15 April , 2024
10

جلسه هماهنگی جشنواره ملی موسیقی کلاسیک ایرانی برگزار شد

  • کد خبر : 4684
  • ۲۵ آبان ۱۳۹۹ - ۱۴:۵۵
جلسه هماهنگی جشنواره ملی موسیقی کلاسیک ایرانی برگزار شد
جلسه هماهنگی جشنواره ملی موسیقی کلاسیک ایرانی با حضور مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی بوشهر، دبیر اجرایی جشنواره و اعضای برگزار کننده این جشنواره در دفتر مدیرکل این اداره کل برگزار شد.

به گزارش خبرگزاری شنو، مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی بوشهر در این جلسه عنوان کرد:  اصلی ترین هدف ما، برگزاری یک جشنواره با نگاه تخصصی به نوازندگی سازهای کلاسیک است.

فاطمه کرمپور افزود: هماهنگی برگزاری جشنواره ملی موسیقی کلاسیک ایرانی از برنامه های اصلی در دستور کار این اداره کل بوده و تمام تلاش خود را انجام داده تا این اتفاق مهم در این اداره کل و استان بوشهر رخ دهد.

کرمپور در ادامه به غنای موسیقی بوشهر اشاره کرد و اظهار داشت: استان بوشهر با دارا بودن غنای فرهنگی و اصیل موسیقی سنتی و بومی محلی بوشهری و هنرمندان برجسته ای در این زمینه می تواند میزبان خوبی برای برگزاری این دوره از جشنواره در این استان باشد.

وی با اشاره به برنامه ها و اهداف اصلی این اداره کل در برگزاری این جشنواره تاکید کرد: یکی از اهداف مهم این اداره کل در برگزاری این جشنواره بخش پژوهشی این جشنواره بوده که برای این اداره کل از اهمیت بالایی برخوردار می باشد.

کرمپور افزود: همانگونه که این اداره کل تمام تلاش خود را در راستای هرچه بهتر و با شکوه تر برگزار شدن و اجرای این جشنواره انجام می دهد برنامه ویژه ای در خصوص بخش پژوهشی و استفاده از دستاورد های این جشنواره در دستور کار خود قرار داده است.

فاطمه کرمپور در خصوص برنامه های این اداره کل در خصوص برگزاری این جشنواره، اظهار داشت: با دعوت از اساتید برتر و پیشکسوت و استفاده از تجارب آنها در این جشنواره و اجرای برنامه با کیفیت بالا و ایجاد شور و نشاط بالا در میان مردم امیدواریم اتفاق های خوبی در برگزاری این دوره از جشنواره رقم بخورد.

کرمپور تصریح کرد: در این جشنواره می بایست از ظرفیت هنرمندان این استان استفاده شود تا با استفاده از هنر ناب و اصیل بوشهری و موسیقی سنتی در سطح ملی به مردم معرفی و هنرمندان سطح کشور با هنرمندان استان بوشهر بیش از پیش آشنا شوند.

مدیر کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان بوشهر با توجه به شرایط بروز شیوع ویروس کرونا در سطح دنیا و ایران خاطرنشان کرد: زمینه و بستر برای برگزاری جشنواره به دو صورت آنلاین و حضوری در هر دو بخش محیا بوده و با توجه به شرایط زمان برگزاری و دستور العمل های ستاد ملی کرونا رویکرد ها و برنامه های جدید در خصوص برگزاری جشنواره متعاقبا اعلام خواهد شد.

در ادامه این جشنواره دبیر اجرایی چندین دوره از جشنواره ملی موسیقی کلاسیک ایرانی عنوان کرد: جشنواره موسیقی کلاسیک ایرانی یکی از رویدادهای تاثیرگذار یکی دو سال اخیر موسیقی کشورمان بود که بنده و همکارانم در ستاد برگزاری نهایت تلاش خود را انجام دادیم تا این جشنواره در فضایی مطلوب و باکیفیت، میزبان هنرمندان شاخص موسیقی اصیل ایرانی و علاقه‌مندان این حوزه باشد.

امیر مردانه افزود: جشنواره موسیقی کلاسیک ایرانی یک جشنواره مستقل بود که خوشبختانه از همان دوره اول برگزاری با استقبال خوبی از سوی مخاطبان و هنرمندان مواجه شد و توانست به سهم خود جریان موثری در این عرصه پدید آورد که امیدواریم برگزاری این دوره از جشنواره در استان بوشهر نیز به بهترین نحو برگزار گردد.

در ادامه این نشست معاون هنری و سینمایی، رئیس حراست و مدیر روابط عمومی رئیس انجمن موسیقی ، اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان بوشهر به ارایه نظرات و پیشنهاداتی در خصوص هرچه بهتر و با کیفیت برگزار شدن این جشنواره پرداختند.

ثبت امتیاز
لینک کوتاه : https://shenonews.ir/?p=4684

ثبت دیدگاه

مجموع دیدگاهها : 0در انتظار بررسی : 0انتشار یافته : 0

دیدگاهها بسته است.