تاریخ : پنج شنبه, ۱۰ اسفند , ۱۴۰۲ Thursday, 29 February , 2024
2

دستگاهی که موسیقی را مستقیماً به مغز می‌رساند

  • کد خبر : 4771
  • ۲۷ آبان ۱۳۹۹ - ۴:۲۹
دستگاهی که موسیقی را مستقیماً به مغز می‌رساند
یک استارتاپ اروپایی موفق به ساخت یک دستگاه انقلابی شده است که تجربه شنیدن موسیقی را متحول خواهد کرد.

به گزارش خبرگزاری شنو، اگر برای شنیدن موسیقی یا انجام مکالمات روزمره به هدفون یا بلندگو احتیاج نداشته باشید چه می‌شود؟ چه می‌شود اگر اصوات مستقیماً به مغز شما ارسال شود؟ آیا این یک نوآوری خارق‌العاده و مفید نخواهد بود؟

شرکت “نووتو سیستمز”(Noveto Systems) در حال معرفی یک فناوری صوتی آینده نگرانه است که اصوات را مستقیماً به گوش کاربران می‌رساند. این شرکت محصول جدید خود را “SoundBeamer 1.0 ” نام نهاده است و کسانی که آن را آزمایش کرده‌اند، می‌گویند احساس کرده‌اند که صدا نزدیک سر آنها پخش می‌شود.

این نوآوری با دو حالت همراه است: استریو یا سه بعدی-فضایی. حالت سه بعدی-فضایی تجربه غوطه‌وری صدایی کامل و ۳۶۰ درجه را در اطراف شنونده ایجاد می‌کند.

“آیانا والواتر” مدیر محصولات شرکت SoundBeamer  به ایندیپندنت گفت: شما کارایی این دستگاه را باور نمی‌کنید، زیرا به شکل یک بلندگو است، اما هیچ کس جز فردِ هدف نمی‌تواند صدایی از آن بشنود. این دستگاه در حالی که شما در وسط یک جمع هستید، صدا را تنها به گوش شما می‌رساند.

دستگاهی که شما را دنبال می‌کند!

“والواتر” همچنین افزود که لازم نیست به دستگاه بگویید که کجا هستید. درعوض، هر کجا که بروید دستگاه دنبالتان می‌کند.

وی ادامه داد: این همان چیزی است که آرزوی آن را داریم. جهانی که ما صدای دلخواه خود را بدون نیاز به وسیله‌ای در گوشمان می‌گیریم. همچنین دیگر مزاحم دیگران نمی‌شویم و دیگران از صدای موسیقی ما آزرده خاطر نمی‌شوند. ضمن اینکه هنوز هم می‌توان با دیگران تعامل داشت.

“کریستوف رامستین” مدیرعامل شرکت “نووتو سیستمز” می‌گوید این محصول تحرک و آزادی بیشتری را به مردم می‌دهد.

وی با تأکید بر آزادی که این محصول به کاربر می‌دهد، نتیجه‌گیری کرد: می‌دانید، من سعی داشتم تصور کنم که چگونه این فناوری را با هر اختراع دیگری در تاریخ مقایسه کنم و فکر می‌کنم تنها چیزی که به ذهنم خطور کرد تجربه اولین کار باiPod  است که با خودم گفتم وای خدای من، این چیه؟ من فکر می‌کنم ارسال مستقیم صدا چیزی است که قبلاً وجود نداشته است و مسئله اصلی، آزادی استفاده از آن است که واقعاً شگفت انگیز است.

ثبت امتیاز
لینک کوتاه : https://shenonews.ir/?p=4771

برچسب ها

همچنین بخوانید!

ثبت دیدگاه

مجموع دیدگاهها : 0در انتظار بررسی : 0انتشار یافته : 0

دیدگاهها بسته است.