تاریخ : چهارشنبه, ۹ اسفند , ۱۴۰۲ Wednesday, 28 February , 2024
12

موسیقی درمانی

  • کد خبر : 7917
  • ۰۷ دی ۱۳۹۹ - ۸:۳۰
موسیقی درمانی
برای درمان بیماری اوتیسم راه‌های زیادی را امتحان کرده‌اید؟ درباره موسیقی‌ و اوتیسم چیزی شنیده‌اید؟ موسیقی می‌تواند کودکان اوتیستیک را وارد اجتماع کند؛ به آنها مهارت‌های ارتباطی بیاموزد و به کودک شما بک زندگی شاد و پرامید ببخشد.

به گزارش خبرگزاری شنو، موسیقی درمانی انواع مختلفی دارد؛ برای درمان بیماری اوتیسم، موسیقی درمانی یک فعالیت تعاملی برای بهبود مهارت‌های اجتماعی و ارتباطی او است. شاید فکر کنید که برای موسیقی درمانی فرزندتان کمی دیر شده باشد اما موسیقی‌درمانی برای هر کودکی با هر سن و توانایی، می‌‌تواند انجام شود و با ممارست در آن می‌توان مهار‌های اجتماعی و ارتباطی کودک را ارتقا داد.

ارتباط موسیقی و اوتیسم کی کشف شد؟

موسیقی درمانی اولین بار برای کودکان با نیازهای اضافی در اوایل تا اواسط دهه ۱۹۰۰ در ایالات متحده مورد استفاده قرار گرفت. استفاده از آن در دهه های ۱۹۵۰ و ۱۹۶۰ در انگلستان گسترش یافت. موسیقی درمانی برای کودکان اوتیسم به عنوان راهی برای بهبود مشکلات این کودکان با تعامل و ارتباطات اجتماعی ایجاد شده است.

ایده موسیقی درمانی چیست؟

موسیقی درمانی به افرادی که نمی توانند به راحتی ارتباط برقرار کنند راهی برای برقراری ارتباط و تعامل می دهد. آنها می توانند به جای استفاده از کلمات برای برقراری ارتباط ، از طیف وسیعی از فعالیت های موسیقی – آواز ، نواختن ساز ، بداهه نوازی ، ترانه سرایی و گوش دادن به موسیقی – استفاده کنند. این فعالیت ها به منظور ارتقا communication مهارت های ارتباطی و اجتماعی مانند برقراری ارتباط چشمی ، به اشتراک گذاری توجه و نوبت گرفتن در نظر گرفته شده است.

درمانگران همچنین می توانند از فعالیت های موسیقی برای آموزش مهارت های جدید استفاده کنند. این امر با جفت شدن مهارت های جدید با نشانه های موسیقی خاص خود اتفاق می افتد. وقتی بچه ها مهارت ها را یاد گرفتند ، دیگر نیازی به نشانه ها ندارند. نشانه ها به تدریج کنار می روند تا اینکه مهارتها به خودی خود اتفاق بیفتند.

برای یک کودک اوتیستیک ، یک موسیقی درمانی ممکن است شعرهایی را درباره رفتار خاص بنویسد – به عنوان مثال ، چرخش. درمانگر متن ترانه آهنگی را که کودک به خوبی می شناسد ، می خواند. ایده این است که کودک ممکن است بهتر از اطلاعات گفتاری بتواند روی اطلاعات خوانده شده تمرکز کند.

مطلب پبشنهادی: آیا نارس شدن نوزاد او را مبتلا به اوتیسم می‌کند؟

موسیقی و اوتیسم، چطور نت‌ها دنیایش را آرام می‌کنند؟

موسیقی درمانی شامل چه مواردی است؟

موسیقی درمانی به طور معمول شامل مراحل زیر است:

  1. ارزیابی: درمانگر کودک را ارزیابی می کند تا نیازهای کودک را دریابد. از آنجا که موسیقی درمانی اغلب در کنار سایر روشهای درمانی اوتیسم مورد استفاده قرار می گیرد ، ممکن است درمانگر با پزشک عمومی کودک یا سایر درمانگران نیز مشورت کند.
  2. تعیین هدف: یک برنامه شخصی براساس نیازهای کودک تدوین می شود.
  3. فعالیت ها: جلسات شامل فعالیت هایی است که برای تأمین نیازهای فردی کودک طراحی شده است. اینها می تواند شامل ترانه سرایی ، حرکت به سمت موسیقی ، آواز ، نواختن ساز ، گوش دادن به موسیقی ، کار در گروه و بداهه پردازی باشد.
  4. ارزیابی: برنامه به طور منظم مورد ارزیابی قرار می گیرد تا مطمئن شوید که به خوبی کار می کند.
    جلسات موسیقی درمانی می تواند یک به یک یا به صورت گروهی باشد.

کودکان معمولاً یک بار در هفته و حدوداً ۲۰-۵۰ دقیقه در آن شرکت می کنند. طول دوره درمان به نیازهای کودکان بستگی دارد.

مطلب پیشنهادی: رژیم غذایی مناسب برای کودکان اوتیسمیک

موسیقی و اوتیسم، چطور نت‌ها دنیایش را آرام می‌کنند؟

آیا موسیقی درمانی جواب می دهد؟

تحقیقات نشان داده است که موسیقی درمانی می تواند به کودکان در ایجاد یا بهبود مهارت های خاص مانند توجه مشترک کمک کند. این ممکن است بیش از کودکان معمول در حال رشد به کودکان اوتیسم و ​​کودکان دارای معلولیت ذهنی کمک کند. تحقیقات بیشتر با کیفیت بالا مورد نیاز است.

چه کسی موسیقی درمانی را انجام می دهد؟

موسیقی درمانی های ثبت شده موسیقی درمانی را تمرین می کنند. موسیقی درمانگر ثبت شده کسی است که یک برنامه آموزشی معتبر را به پایان رسانده و در انجمن موسیقی درمانی استرالیا ثبت نام کرده باشد. موسیقی درمانی در طیف وسیعی از سازمان ها از جمله مدارس خاص ، خانه های سالمندان ، مراکز مداخله زودرس و امکانات بهداشت روان کار می کنند. آنها همچنین در عمل خصوصی کار می کنند.بسیاری از درمانگران با گروههای خاصی از افراد کار می کنند ، بنابراین همه افراد تجربه کار با افراد اوتیسم را نخواهند داشت. شما باید تجربه هر درمانگری را که برای کار انتخاب می کنید بررسی کنید.

ثبت امتیاز
لینک کوتاه : https://shenonews.ir/?p=7917

ثبت دیدگاه

مجموع دیدگاهها : 0در انتظار بررسی : 0انتشار یافته : 0

دیدگاهها بسته است.