تاریخ : دوشنبه, ۲۷ فروردین , ۱۴۰۳ Monday, 15 April , 2024
6

واکنش هنرمندانه به ترور دانشمند هسته‌ای

  • کد خبر : 5682
  • ۰۹ آذر ۱۳۹۹ - ۱۲:۱۱
واکنش هنرمندانه به ترور دانشمند هسته‌ای
خواننده موسیقی پاپ کشورمان در واکنش به ترور شهید فخری‌زاده ضمن اشاره به لزوم انجام فعالیت‌های فرهنگی هنری در برابر چنین اتفاقاتی، بر انتقام سخت از قاتلان این شهید تأکید کرد.

به گزارش خبر گزاری شنو محسن توسلی خواننده موسیقی پاپ کشورمان که طی سال‌های اخیر فعالیت‌های متعددی را در عرصه تولید و انتشار آثار موسیقایی با مضامین انقلابی و حماسی داشته  ضمن اشاره به شهادت شهید محسن فخری‌زاده رئیس سازمان پژوهش و نوآوری وزارت دفاع و از دانشمندان برجسته هسته‌ای اظهار داشت: طی روزهای اخیر با واکنش‌های زیادی در فضای مجازی پیرامون ترور شهید فخری‌زاده روبه‌رو شدم که هرکدام دربرگیرنده شرایطی بود که می‌تواند در بخش‌های جداگانه مورد بررسی قرار گیرد.

وی افزود: من بر این باورم ما هر جا کوتاه آمده‌ایم و واکنش نشان نداده‌ایم ماجرا به سمتی رفته که گویا دشمنان نظام جمهوری اسلامی ایران را گستاخ‌تر کرده است، بنابراین معتقدم باید هرچه زودتر پاسخ سختی به عاملان ترور شهید فخری‌زاده داده شود.

این خواننده در بخش دیگری از صحبت‌های خود و در پاسخ به سئوالی مبنی‌بر اینکه آیا در شرایط فعلی انجام کارهای فرهنگی و هنری می‌تواند ثمربخش باشد یا خیر؟ توضیح داد: من همیشه معتقدم کار فرهنگی باید انجام شود چرا که هم به لحاظ روحی و روانی می‌تواند شرایط ویژه‌ای را در عموم جامعه ایجاد کند و هم موجب تسکین آلام و دردهایی می‌شود که در این شرایط پیرامون آسیب دیدگان چنین اتفاقاتی روی می‌دهد. این شرایط حتماً می‌تواند مورد توجه هنرمندان دغدغه مندی باشد که می‌بایست در این شرایط حضور ویژه‌ای داشته باشند.

توسلی گفت: وقتی حادثه تلخ منا به وجود آمد، بنده به همراه تعدادی دیگر از دوستانم کمتر از ۲۴ ساعت اثری را آماده کردیم که خوشبختانه بازخوردهای بسیار خوبی در میان مردم داشت و توانست تا حدی تسکین دهنده دل‌های پردرد ناشی از این حادثه تلخ باشد. به هر حال در این شرایط که باید انتقام سخت در اولویت کارها باشد تولید آثار فرهنگی هنری نیز می‌تواند تاثیرات خود را داشته باشد. در مورد شهید بزرگوار محسن فخری‌زاده نیز ماجرا به همین شکل است و من امیدوارم شرایطی فراهم شود که در کنار انتقام سختی که باید از این اتفاق گرفت بتوانیم کارهای هنری را تولید کنیم.

ثبت امتیاز
لینک کوتاه : https://shenonews.ir/?p=5682

ثبت دیدگاه

مجموع دیدگاهها : 0در انتظار بررسی : 0انتشار یافته : 0

دیدگاهها بسته است.