تاریخ : چهارشنبه, ۹ اسفند , ۱۴۰۲ Wednesday, 28 February , 2024
7
مدیرعامل موسسه هنرمندان پیشکسوت:

اختلاف ها را کنار بگذاریم

  • کد خبر : 8869
  • ۱۵ دی ۱۳۹۹ - ۱۶:۳۵
اختلاف ها را کنار بگذاریم
در اولین جلسه کارگروه موسیقی موسسه هنرمندان پیشکسوت بر انتقال تجارب به جوان ها، کنار گذاشتن اختلاف ها میان اهالی موسیقی و بالا بردن سطح سلیقه موسیقایی مردم تاکید شد.

به گزارش خبرگزاری شنو، در اولین جلسه کارگروه موسیقی که یکشنبه، چهاردهم دی ماه تشکیل شد، یادآوری شد که کارگروه های تخصصی از بخش های اصلی اساسنامه موسسه است و شیوع کرونا فاصله ای در جلسات انداخت که مجددا ادامه پیدا کرده است.

نیکنام حسینی پور، مدیرعامل موسسه هنرمندان پیشکسوت هم در این نشست از موسیقی به عنوان غذای روح یاد کرد و افزود: هم در رزم‌ها و هم در بزم‌ها می‌بینید که از موسیقی نهایت استفاده را می‌کنند. موسیقی می تواند ملت‌ها را به هم نزدیک کند و یک زبان بین‌المللی دارد؛ بنابراین موسیقی یک ظرفیت بسیار بزرگی است که می‌تواند در حفظ و گسترش و شناساندن زبان و ادب پارسی کمک کند.

او در بخشی از سخنانش خطاب به پیشکسوتان عرصه موسیقی اظهار کرد: شما برای نسل جوان مسیر درست را مشخص می کنید و انتظار داریم تجربه خود را به نسل جوان منتقل کنید. همچنین می توانیم در حوزه آموزش فعالیتهای داشته باشیم تا تجربه های گران سنگ شما اساتید در حوزه موسیقی به جوانان منتقل شود.

داوود فیاضی خواننده پیشکسوت هم گفت: هنرمندان پیشکسوت باید احیا شوند و به فعالیت بپردازند.
سوسن اصلانی، نوازنده هم اظهار کرد: در این مدت تنها جایی که از هنرمندان حمایت کرده است این موسسه بوده و ما توانستیم اینجا نفس بکشیم.

در ادامه جلسه مهدی آذرسینا، نوازنده خاطرنشان کرد: حال که ما در جلسه کارگروه هستیم باید هوشمندانه عمل کنیم و انرژی خود را برای کارهایی که دغدغه جامعه موسیقی و هنرمندان پیشکسوت موسیقی است بگذاریم.

سپس نیکنام حسینی پور اضافه کرد: ما باید بتوانیم ارتباطی بین این کارگروه ها و نهادهای موسیقی برقرار کنیم تا بتوانیم خیلی از مسائل را حل کنیم و نقطه های ارتباط را افزایش داده و با معاونت ها و سازمان های مربوطه تعامل موثر داشته باشیم.
سعید شریفیان، آهنگساز گفت: همه ما تلاش کردیم کارهایی را انجام دهیم که به نفع موسیقی بوده است. موسیقی فعالیت‌های بسیاری چون تولید، تحقیق،  نوشتار اجرا و ارتباط با مخاطب را در بر می گیرد و به نظر من آن چیزی که اهمیت دارد خروجی این کارگروه ها است و باید بتواند تاثیرات اجتماعی گذاشت.

پس از شریفیان محمدعلی کیانی نژاد، نوازنده نی صحبت کرد و گفت به نظر من باید تصمیم گیرنده هایی را که در رأس کار هستند در جلسات حضور داشته باشند تا بدانیم تا کجا و تا چه حد می توانیم تصمیم بگیریم. ما باید به تعهدات وفادار باشیم و اختلاف ها را کنار بگذاریم.
او همچنین ادامه داد: همه ما برای موسیقی در حال تلاش هستیم ولی به دلیل اختلافاتی که وجود دارد به نتیجه نمی رسیم. همه ما برای فرهنگ مملکت تلاش می کنیم.
در ادامه پری ملکی، خواننده با اشاره به اینکه باید آهسته و قدم قدم پیش رفت گفت: متاسفانه مسائل قانونی ما در ارتباط با موسیقی محدود به بعضی نهادها و سازمانهای خاص است و این دردناک است. ما یک اشکال بزرگ در موسیقی داریم و آن بت‌پروری است.

او با اشاره به اینکه عرصه موسیقی مملو از هنرمندان بزرگی بوده و هست، خاطرنشان کرد: ما احتیاج به فکرهای تازه داریم و موسیقی نیاز به هوای تازه دارد.
پری ملکی افزود: من معتقدم خود موسسه و ما اعضای آن باید منبعی را تشکیل دهیم تا پرتو آن به جوانان برسد.

او در ادامه با این پیشنهاد که خوب است در مراکزی چون بهزیستی اجرا هایی برگزار کرد، یادآور شد: این موسسه پتانسیل های بسیاری دارد و باید در این مسیر پیش برویم.

در پایان نیکنام حسینی پور با اشاره به اینکه مردم خاطره جمعی خوبی از هنر هنرمندان پیشکسوت دارند و این افراد هنرمند در سراسر ایران هستند گفت: تاکید ما بر آن است که زمینه ای فراهم شود تا شما هنرمندان بتوانید نوعی از موسیقی را خلق کنید که سطح سلیقه مردم را بالا ببرد و در کنار آن برای هنرمندان نفع اقتصادی نیز داشته باشد. امیدواریم این کارگروه این وظیفه را به خوبی انجام دهد.

ثبت امتیاز
لینک کوتاه : https://shenonews.ir/?p=8869

ثبت دیدگاه

مجموع دیدگاهها : 0در انتظار بررسی : 0انتشار یافته : 0

دیدگاهها بسته است.