5

استادان موسیقی به اندازه کافی معروف هستند

  • کد خبر : 10774
  • 06 بهمن 1399 - 19:50
استادان موسیقی به اندازه کافی معروف هستند
مشایخی عضو شورای سیاست‌گذاری جشنواره موسیقی فجر معتقد است که این فستیوال فضای مناسبی برای معرفی استعدادهای جوان است.

به گزارش خبرگزاری شنو،نادر مشایخی آهنگساز، رهبر ارکستر و عضو شورای سیاست گذاری سی و ششمین جشنواره موسیقی فجر، درباره ایده‌های این دوره از جشنواره بیان کرد: بهترین ایده جشنواره امسال، می‌تواند پخش موسیقی‌هایی باشد که عموم جامعه نسبت به آن‌ها شناختی ندارند. مفهوم جشنواره موسیقی این است که ما از چگونگی واکنش مردم نسبت به موسیقی‌های مختلف آگاه شویم؛ بنابراین باید با شناخت از جریان‌های روزِ حوزه موسیقی، امکان ارائه انواع مختلف موسیقی در جشنواره فراهم باشد.

مشایخی درباره اولویت های اصلی جشنواره موسیقی فجر اظهار کرد: در چنین جشنواره‌هایی باید اولویت را با توجه به کیفیت آثار به جوانان داد؛ چرا که استادان حوزه موسیقی به اندازه کافی معروف هستند. این جشنواره یک فضای هنری است که مردم با موسیقی‌های کمتر شناخته شده، آشنا شوند.

 

این رهبر ارکستر ادامه داد: نقش جوانان در پیشرفت موسیقی امروز بسیار پررنگ است؛ متأسفانه سبک‌هایی مانند موسیقی الکترونیک هنوز امکان مطرح شدن در ایران را پیدا نکرده اند. جشنواره فجر می‌تواند این نوع موسیقی‌ها را پس از تأیید کیفیت به مخاطبان معرفی کند.

عضو شورای سیاست‌گذاری سی و ششمین جشنواره موسیقی فجر در ادامه گفت: اعضای شورای سیاست‌گذاری با وزیدن نسیم تازه در این رویداد هنری موافق هستند؛ چراکه حوزه موسیقی در حال تغییر و تحول است. دسته‌ای از معیار‌های اخلاقی، فرهنگ جامعه ما را تعریف می‌کنند، اما روش دستیابی به این معیار‌ها در حال دگرگون شدن است. برای برگزاری جشنواره باید به این مسئله توجه کنیم.

 

این آهنگساز در پایان اضافه کرد: با وجود اتفاق نظر تمام اعضای شورای سیاست‌گذاری شاید امسال به دلیل محدودیت‌های کرونایی نتوانیم آنچنان که باید ایده خود را اجرا کنیم، اما با این وجود تلاش می‌کنیم که از ابزار‌های انتقالی مانند فضای مجازی نهایت استفاده را ببریم.

انتهای پیام/

لینک کوتاه : https://shenonews.ir/?p=10774

ثبت دیدگاه

مجموع دیدگاهها : 0در انتظار بررسی : 0انتشار یافته : 0

دیدگاهها بسته است.