1

اهدای جایزه از طرف WHO به نوازندگان لیانیک

  • کد خبر : 15504
  • 10 خرداد 1400 - 17:20
اهدای جایزه از طرف WHO به نوازندگان لیانیک

به گزارش خبرنگار خبرگزاری شنو، سازمان بهداشت جهانی (world health organization) جایزه نوازندگی ساز با رعایت پروتکل و ماسک را به نوازنده های لیانیک اهدا خواهد کرد. لیانیک نمونه الکترونیک نی انبان است که به همت محسن شریفیان و همکاری محمد بهی‌فرد ساخته و به بازار عرضه شده است. محسن شریفیان درباره این ساز ابداعی […]

به گزارش خبرنگار خبرگزاری شنو، سازمان بهداشت جهانی (world health organization) جایزه نوازندگی ساز با رعایت پروتکل و ماسک را به نوازنده های لیانیک اهدا خواهد کرد.
لیانیک نمونه الکترونیک نی انبان است که به همت محسن شریفیان و همکاری محمد بهی‌فرد ساخته و به بازار عرضه شده است.

محسن شریفیان درباره این ساز ابداعی توضیح داد: یکی از اصلی‌ترین مشکلات در فرآیند یادگیری و تمرین یک ساز، عدم کنترل و بلند بودن صدای سازها است که گاهی موجب ایجاد مزاحمت برای اطرافیان می‌شود و همین موضوع، زمان و مکان را برای نوازنده محدود می‌کند. این چالش در ساز نی‌انبان به سبب نوای بلند آن، بسیار پر رنگ است تا جایی که در آپارتمان‌ها و محیط‌های کوچک عملاً تمرین نواختن نی انبان، محال می‌شود.

از این رو با همکاری دوست خوبم محمد بِهی‌فرد، یک نی‌انبان الکترونیک ایرانی طراحی کردیم که در هر زمان و مکانی، مجال تمرین نوازندگی نی انبان را به هنرجو می‌دهد. این ساز ضمن اینکه وسیله مناسبی برای تمرین انگشتان و شناختن ریتم‌ها و آواهاست، نیاز به کوک کردن ندارد.

وی در پایان درباره فرآیند طراحی و اجرای این پروژه بیان کرد: با توجه به شرایط تحریم وعدم دسترسی به محصولات خارجی، بر آن شدیم تا یک نی‌انبان الکترونیک ایرانی در بوشهر طراحی کنیم. «لیانیک»، نسخه‌ای بومی از سازی مشابه است که در اروپا برای هنرجویان و اهالی موسیقی، امکان تمرین را فراهم می‌آورد.

انتهای پیام/

لینک کوتاه : https://shenonews.ir/?p=15504

همچنین بخوانید!

ثبت دیدگاه

مجموع دیدگاهها : 0در انتظار بررسی : 0انتشار یافته : 0

دیدگاهها بسته است.