تاریخ : پنج شنبه, ۱۰ اسفند , ۱۴۰۲ Thursday, 29 February , 2024
14

برترین آهنگ های خارجی سال ۲۰۲۰

  • کد خبر : 8953
  • ۱۷ دی ۱۳۹۹ - ۸:۲۹
برترین آهنگ های خارجی سال ۲۰۲۰
چهره های شناخته شده دنیای موسیقی مانند گروه کره ای پرطرفدار BTS ؛ آریانا گرانده، تیلور سویفت و لیدی گاگا برخی از بهترین آهنگ های دوران فعالیت موسیقایی خود را در سال 2020 عرضه کردند.

به گزارش خبرگزاری شنو، برای دنیای موسیقی سالی همراه با رکود بود، همان اتفاقی که در مورد دیگر بخش های دنیای هنر و سرگرمی رخ داد. با این وجود بسیاری از هنرمندان برخی از بهترین آهنگ هایشان را در سال جاری منتشر کردند، از تصنیف های هیجان انگیز تا آهنگ های پاپ پرسروصدا. اما عاشقان موسیقی در سال ۲۰۲۰ تک آهنگ هایی را شنیدند که خسته کننده، ناخوشایند و به معنای واقعی کلمه توهین آمیز بودند. با این وجود چهره های شناخته شده دنیای موسیقی مانند گروه کره ای پرطرفدار BTS ؛ آریانا گرانده، تیلور سویفت و لیدی گاگا برخی از بهترین آهنگ های دوران فعالیت موسیقایی خود را در سال ۲۰۲۰ عرضه کردند. در ادامه این مطلب قصد داریم شما را با بهترین آهنگ های خارجی سال ۲۰۲۰ آشنا کنیم.

۱۰- Save Myself از Ashe

آهنگ Save Myself از Ashe ترکیبی زیبا و بی نقص از ترانه سرایی گرم، صداهای سرزنده و تولید بسیار باکیفیت است. در ماه می گذشته، Ashe تنها یک سرنخ در مورد تک آهنگ جدید خود را فاش کرده و نوشت: «احتمالاً شوهر سابقم از این ترانه خوشش نخواهد آمد. می خواستم همین را بگویم». اما به لطف آهنگ بسیار موفق Moral of the Story که بسیار پرفروش شد، Ashe  به خاطر بلوغ و تعادل شخصیتی در جریان یک شکست عشقی مورد ستایش قرار گرفت. در آهنگ Save Myself اما از این می گوید که اگر با شوهر سابقش زندگی نمی کرد از این هم بالغ تر می بود. آهنگ Save Myself یک آهنگ بسیار جذاب و یک قطعه جالب از داستان سرایی است که خواننده در آن از امتناع از پذیرفتن علائم خطر سخن می گوید، از اینکه جوانی اش را به خاطر یک مرد نالایق خراب کرده به خود نهیب می زند. در تضاد با صدای جادویی و بسیار ظریفش، اثر این آهنگ بسیار تکان دهنده است. می توان Ashe  را یک ترانه سرای مادرزاد و یک راستگوی متقاعده کننده دانست که ترکیب مرگباری است به ویژه وقتی حرفی برای گفتن داشته باشد.

۹- Tolerate It از تیلور سویفت

تیلور سویفت سال هاست که به اوج ترانه های غمگین و ناشی از دلشکستگی عشقی رسیده است. آهنگ Tolerate It به وضوح در مورد فروپاشی یک ازدواج است. راوی در آشپزخانه خود را خسته می کند، با چیدن میز و شستن ظرف ها، در حالی که شوهرش با بی تفاوتی سردی به تلاش او پاسخ می دهد. او متوجه می شود. در واقع تمام کاری که او می کند این است که سردی شوهرش را درک و تحمل می کند. این یکی از آهنگ های سویفت است که از علاقه او به داشتن یک رابطه و تعهد طولانی مدت می گوید و البته تله هایی که در این مسیر قرار دارند. آهنگ Tolerate It برخی را به دوران نوجوانی و اولین عشق هایشان می برد که هر روز برای دیدار عشقشان از خواب بیدار می شدند اما در نهایت با ناامیدی فلج کننده ای روبرو می شدند. اما مخاطب این آهنگ می تواند از ۱۷ ساله تا ۷۰ ساله باشد و تجربه هایی را بازگو می کند که همه ما با آن ها آشنا هستیم.

۸- Heavy Balloon از فیونا اپل

آلبوم بسیار موفق Fetch the Bolt Cutters از فیونا اپل از آن آلبوم هایی بود که توجه بسیاری را به خود جلب کرد. این آلبوم طوری طراحی شده که نمی توان آهنگی از آن را نادیده گرفت هر چند گوش دادن به آن چندان هم ساده نیست. خواندن شعر آهنگ های اپل در این آلبوم همراه با او دشوار و دردناک است، آهنگ هایی که از تبعیض جنسیتی، تروماهای زنانه، سوء رفتار، استانداردهای دوگانه، کمال گرایی سرکوب گرانه و تجاوز جنسی می گویند. اما اگر بخواهیم یکی از آهنگ های این آلبوم را انتخاب کنیم، انتخاب بسیاری ترانه Heavy Balloon خواهد بود. این آهنگ در مورد افسردگی است و البته شکست دادن آن. اپل در این آهنگ با چنگ انداختن و خراشیدن دیوار افسردگی از دست آن رها نمی شود بلکه ورم کرده و فوران می کند. او برای رهایی خود فریاد می کشد.

۷- Rain On Me از لیدی گاگا و آریا گرانده

همانطور که انتظار می رفت، آهنگ Rain On Me که نتیجه همکاری دو تن از بهترین استعدادهای موسیقی پاپ جهان است آهنگ موفق و پرفروشی شد. صدای لیدی گاگا و گرانده در این آهنگ در اوج اعلای خود قرار دارد. علاوه بر این، آهنگ Rain On Me در قلب خود یک چکامه در مورد خواهری است، تجلیلی از درک و حمایت متقابل. لیدی گاگا و آریا گرانده زنان سلبریتی هستند که تجربه های تلخ بسیاری داشته اند و می توانند دشواری های بسیاری را تحمل کنند اما توانسته اند این آهنگ را به یک آهنگ ترویج کننده رابطه نزدیک و تجربه ای برای التیام زخم ها تبدیل کنند. آهنگ Rain On Me به شدت متواضعانه است و هر کدام از این دو هنرمند و صداهایشان به خوبی فضا را برای دیگری فراهم می کند.

۶- Black Swan از BTS

در سال جاری آهنگ Dynamite پرطرفدارترین و پربیننده ترین آهنگ گروه موسیقی پاپ کره ای BTS بود اما می توان گفت که بهترین دستاورد موسیقایی آن ها تاکنون آهنگ Black Swan است. ترانه Black Swan یک آهنگ شاد و نمایشی است که به موضوعات شک داشتن به خود و ترس اشاره دارد به ویژه ترس اعضای گروه BTS از ناهماهنگی. وقتی که بزرگ ترین و محبوب ترین گروه موسیقی پسرانه در جهان دیگر تنها با موسیقی خلاقیت خود را برآورده شده نمی بیند چه اتفاقی می افتد؟ انتخاب آهنگ Black Swan به عنوان یک تک آهنگ انتخاب بسیار جذابی بوده است که هیچ یک از نقص های آهنگ های دیگر را ندارد. آهنگ Black Swan به نماد اضطراب و وحشت شبیه است، حتی بدون اینکه معنای اشعار کره ای آن را بدانید اما همزمان به تمرکز و شورشی می ماند که از بین یک مه عاطفی می درخشد، مانند نور فانوس دریایی در دل تاریکی.

 

۵- ۳am از Halsey

آهنگ ۳am آهنگی پاپ راک و پرسروصدا است که انگار Halsey برای خواندن آن متولد شده است. همانند خواهر کوچکترش Clementine که یکی دیگر از بهترین آهنگ های این خواننده به شمار می آید، ۳am موفق بود زیرا ابایی از تفکرات متفاوت خواننده ندارد. ۳am در واقع یک آدرنالین بسیار هیجان انگیز است که برای غرور، پشیمانی، بدخلقی و شکوه عجله دارد. گوش دادن به این آهنگ شبیه آن است که از فرط مستی روی کف اتاق خوابتان ولو شده اید، دوست دارید توجه دیگران را جلب کنید، اعصابتان در حال آتش گرفتن هستند اما می دانید که باید بخوابید. می توان اوج انرژی خواننده را در این آهنگ حس کرد که می خواهد از سینه اش بیرون بزند.

۴- People, I’ve Been Sad از Christine and the Queens

هلویز لتیسیه که نمی توانسته از قبل از شیوع کرونا خبر داشته باشد اما آهنگ People, I’ve Been Sad کاملاً شبیه یک پیشگویی است. این آهنگ که در ماه فوریه گذشته منتشر شد، به نحوی توانسته بروز دیوانگی در دوران قرنطینه را بهتر از هر آهنگ دیگری به تصویر بکشد. لتیسیه که با نام هنری Christine and the Queens شناخته می شود، در عرض تنها چند دقیقه طیف کاملی از فقدان عزیزان و تنهایی را روایت می کند. او از غم، رفتن عزیزان و دلتنگی می گوید و خواستار همدردی است اما نیازی به تقاضای او برای همدردی نیست. صداقت عاطفی این آهنگ مثل یک مرکز ثقل عمل می کند و نتیجه آهنگی بسیار دوست داشتنی و البته سنگین و تاثیرگذار است. درد خواننده و به موازات آن همه ما، به یک تصویر مبهم از پذیرش توسط دیگران و اتحاد تبدیل می شود.

۳- XS از رینا ساوایاما

آهنگ XS از رینا ساوایاما یک شاهکار پاپ-راک ضد سرمایه داری است. در حالی که آلبوم Sawayama یکی از تاثیرگذارترین و بهترین آلبوم های موسیقی سال ۲۰۲۰ به شمار می آید، آهنگ XS را باید بهترین آهنگ موجود در آن دانست که آهنگی اعتراضی است. این تک آهنگ ترکیبی بی نقص از دوران اوج بریتنی اسپیرز، هنرمندی عرصه موسیقی پاپ از کیم پتراس، ریف های گیتار الکتریکی Evanescence، کشش جذاب پاریس هیلتون در The Bling Ring و صداقت آهنگ Royals از Lorde است. خلاقیت در اشعار این آهنگ موج می زند در حالی که ساوایاما با لحنی تمسخرآمیز در مورد مصرف گرایی، آشوب و هزینه غیرقابل اندازه گیری بی عاطفگی و بی احساسی می گوید.

۲- Savage Remix از Megan Thee Stallion

آهنگ Savage Remix از Megan Thee Stallion با همکاری بیانسه یک ترکیب مسحور کننده از شیمی بین دو خواننده و قدرت ستارگی است. مگان ثی استالین برای تبدیل آهنگ Savage به یک آهنگ پرفروش به بیانسه نیازی نداشت اما این آهنگ یکی از آن معدود دفعاتی است که یک ترانه بی نقص ریمیکس شده و در واقع کیفیت بهتری پیدا می کند. در واقع Savage Remix تا به این اندازه خوب است زیرا هیچ یک از دو زن خواننده تلاش ندارد بر خوانندگی دیگری سایه بیندازد. به جای آن، مگان و بیانسه ترکیبی از انرژی ها را تولید می کنند که مانند یک جرعه نوشیدنی خوشمزه و گوارا و البته روان از گلوی مخاطب پایین می رود. کار تیمی این دو هم طبیعی است و هم مسحور کننده و همکاری آن ها ما را به یاد روزهای اوج ویتنی هیوستون می اندازد که سطح سروتونین بدن مخاطب را برای داشتن امید به زندگی بهتری بعد از شیوع کرونا بالا می برد.

۱- August از تیلور سویفت

آهنگ August را می توان خیلی ساده یک آهنگ بسیار بی نقص و کامل دانست. تیلور سویفت در میان بسیاری از استعدادهای موسیقایی جهان توانسته دو قدرت متفاوت داشته باشد که او را از همتایانش متمایز می سازد: اشعاری که بیشتر شبیه چاقوهایی عاطفی هستند و بریج هایی که اشعار را به یک مرحله بالاتر می برند. در آهنگ August از آلبوم Folklore نه تنها این دو با هم وجود دارند بلک سویفت چاقوی عاطفی خود را در بدن مخاطب نیز می چرخاند. اکثریت آهنگ های تیلور سویفت یک معماری واحد قابل اعتماد را دنبال می کنند: شعر/همخوانی/شعر دوم/همخوانی/بریج/همخوانی. و تمام این ها در آهنگ August در بالاترین کیفیت خود قرار دارند. اما کیفیت و جذابیت اصلی این آهنگ در بخش پایانی آن نهفته است. August اوج نبوغ شعری است که از گوش دادن به آن لذت خواهید برد.

ثبت امتیاز
لینک کوتاه : https://shenonews.ir/?p=8953
  • منبع : گروه فرهنگ و هنر سیمرغ

ثبت دیدگاه

مجموع دیدگاهها : 0در انتظار بررسی : 0انتشار یافته : 0

دیدگاهها بسته است.