تاریخ : یکشنبه, ۲۶ فروردین , ۱۴۰۳ Sunday, 14 April , 2024
10

برگزاری جشنواره ملی موسیقی نغمه های محمدی(ص)

  • کد خبر : 4042
  • ۱۳ آبان ۱۳۹۹ - ۱۹:۰۸
برگزاری جشنواره ملی موسیقی نغمه های محمدی(ص)
معاونت قرآن و عترت وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی با همکاری مرکز موسیقی حوزه هنری با هدف شناسایی استعدادهای هنری، تجلیل از هنرمندان شاخص و تولید آثار ارزشمند درباره پیامبراکرم، جشنواره ملی موسیقی نغمه های محمدی (ص) را برگزار می کند.

شخصیت والای پیامبر اکرم، پیامبر اکرم در قرآن کریم، پیامبر اکرم، محور وحدت و پیامبر اکرم و عترت به عنوان موضوعات محتوایی و محوری این رویداد در  فراخوان جشنواره ملی موسیقی نغمه‌های محمدی(ص) آمده است.

بنابراین گزارش، این جشنواره در دو بخش تجلیل از «برترین آثارموسیقیایی پیرامون وجود مبارک حضرت رسول اکرم» و «حمایت از ۱۰ هنرمند یا گروه هنری برتر برای تولید ۱۰ اثر شاخص موسیقایی پیرامون حضرت رسول اکرم» برگزار می شود و علاقمندان می توانند آثار خود را تا تاریخ ۱۵ دی‌ماه ۱۳۹۹ به پایگاه( www.artfest.ir) ارسال نمایند.

 تولید آثار فاخر و ارزشمند پیرامون وجود مبارک حضرت رسول اکرم، تجلیل از هنرمندان شاخص در حوزه  تولید آثار موسیقی نبوی(ص) و حمایت از هنرمندان و گروه های هنری مستعد برای تولید آثار موسیقیایی پیرامون شخصیت حضرت رسول(ص) به عنوان اهداف جشنواره ذکر شده است.

بخش‌های جشنواره

الف) تجلیل از برترین آثار موسیقایی پیرامون وجود مبارک حضرت رسول اکرم (ص)

– آثار ارسالی باید در۱۰ سال اخیر تولید شده و در جشنواره دیگری برگزیده نشده باشند.

– آثار ارسالی می‌توانند در گونه‌های متنوع موسیقی اعم ازتواشیح و هم‌خوانی، سرود و آواز جمعی، موسیقی نواحی، سنتی، تولیدات استودیویی و… همچنین به صورت انفرادی یا جمعی تولید شده باشند.

ب) حمایت از ۱۰ هنرمند یا گروه هنری برتر برای تولید۱۰ اثر شاخص موسیقایی پیرامون حضرت رسول(ص)

در این بخش هنرمندان یا گروه‌های هنری در گونه‌های متنوع حوزه موسیقی و سرود، طرح و ایده تولیدی خود را در موضوع جشنواره به همراه سوابق و نمونه آثار خود ارسال می‌کنند، شورای علمی جشنواره پس از ارزیابی،۱۰هنرمند یا گروه هنری برتر را طی فرایندی تخصصی(از ایده تا تولید ) برای تولید اثر شاخص، حمایت خواهد کرد.

علاقمندان برای اطلاع از جزئیات بیشتر درباره ساختار آثار، نحوه ارسال و ثبت نام می توانند به پایگاه ( www.artfest.ir ) مراجعه کنند.

ثبت امتیاز
لینک کوتاه : https://shenonews.ir/?p=4042

ثبت دیدگاه

مجموع دیدگاهها : 0در انتظار بررسی : 0انتشار یافته : 0

دیدگاهها بسته است.