تاریخ : جمعه, ۱۱ اسفند , ۱۴۰۲ Friday, 1 March , 2024
7

جزئیات حضور هنرمندان موسیقی نواحی در استان کرمان

  • کد خبر : 4204
  • ۱۷ آبان ۱۳۹۹ - ۱۲:۰۷
جزئیات حضور هنرمندان موسیقی نواحی در استان کرمان
 مدیر روابط عمومی ارشاد استان کرمان گفت: هزینه ایاب وذهاب تمام هنرمندان با وسایل نقلیه عمومی پرداخت شد اما بعضی‌ها خودروی شخصی استفاده کردند.

به گزارش خبرگزاری شنو  سیزدهمین جشنواره موسیقی نواحی ایران از دهم تا سیزدهم آبان‌ماه جاری در استان کرمان برگزار شد و در این دوره که به‌ دلیل شیوع ویروس کرونا با محدودیت‌هایی روبه‌رو بود تعداد کمی از هنرمندان از سراسر کشور در آن شرکت کردند تا برگزاری جشنواره با رعایت دستورالعمل‌های بهداشتی مورد تاکید ستاد کرونا انجام شود.

محمدتقی محیط و حسین علی حسینی دو هنرمند گروه شاهسون شرکت‌کننده در سیزدهمین جشنواره ملی موسیقی نواحی بودند که در مسیر بازگشت از شهر کرمان محل برگزاری جشنواره به سمت محل سکونتشان در شهر ساوه، دچار سانحه شدید رانندگی شدند.

در این سانحه خودروی پژوی این هنرمندان با یک دستگاه تریلر بزرگ برخورد کرد و باعث جراحات شدید این هنرمندان شد به طوریکه بالگرد بلافاصله به محل تصادف رسیده و آنها به بیمارستان ٩ دی منظریه خمینی شهر اصفهان منتقل شدند.

به گزارش تسنیم استاد عزیزی در بیمارستان اردستان تحت عمل جراحی قرار گرفته که جراحی موفقیت آمیز بوده و از حالت کما خارج شده‌ است و حال عمومی پایداری دارد اما به‌دلیل شکستگی استخوان جمجمه هنوز تحت مراقبت‌های ویژه قرار دارد و طبق نظر پزشکان بیمارستان ممکن است چند روزی زمان ببرد تا سطح هوشیاری‌شان بالا بیاید؛ استاد حسین علی‌حسینی نیز که در ناحیه مغز دچار لختگی خون شده بود در حال حاضر از خطر عبور کرده است.

در این میان عده‌ای از این موضوع سوءاستفاده کرده و در فضای مجازی و حقیقی سعی بر ضعیف جلوه دادن برگزاری جشنواره موسیقی نواحی ایران در دوره سیزدهم کردند و یا به نوعی مطالب خود را عنوان نموده که برای شرکت کنندگان در جشنواره هزینه ایاب و ذهاب با وسیله نقلیه عمومی پرداخت نشده است.

سعید کوشش مدیر روابط عمومی اداره‌کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان کرمان در گفت‌وگو با تسنیم در ارتباط با حواشی ایجاد شده برای جشنواره شیزدهم و برگزارکنندگان آن بعد از حادثه برای این دو هنرمند عزیز کشورمان اظهار داشت: از صمیم قلب برای این هنرمندان موسیقی نواحی کشورمان آرزوی بهبودی دارم و امیدوارم هر چه سریعتر شاهد اجرای این عزیزان بر روی صحنه باشیم.

وی با بیان اینکه امسال در سیزدهمین جشنواره موسیقی نواحی مهمان بیش از ۳۰ هنرمند از خارج از استان کرمان بودیم یادآور شد: سال گذشته و در دور قبل جشنواره، استان کرمان میزبان بیش از ۳۰۰ هنرمند موسیقی نواحی از سراسر کشورمان و حتی خارج از کشور بود اما امسال به دلیل شرایط خاص شیوع کرونا، رعایت دستورالعمل‌ها و حفظ سلامت میهمانان جشنواره با یک دهم هنرمندان سال‌های قبل برگزار شد.

مدیر روابط عمومی اداره‌کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان کرمان با اشاره به جزئیات میزبانی از این هنرمندان در استان کرمان گفت: برای حفظ سلامت هنرمندان هر گروه تنها یک شب برنامه داشت تا زمان حضور هنرمندان در جشنواره را به حداقل زمان ممکن برسانیم.

وی با بیان اینکه اتاق‌های یک نفره در هتل پارس کرمان برای میزبانی دوروزه از این هنرمندان در نظر گرفته شده بود افزود: هنرمندان پس از اجرای برنامه خود تا ظهر روز بعد می‌توانستند در هتل بمانند و از امکانات در نظر گرفته شده هتلینگ خود استفاده کنند و در این رابطه هیچ محدودیتی مبنی بر حرکت بعد از اجرای شب نبود.

کوشش با اشاره به اینکه حق‌الزحمه، هزینه حضور و هزینه ایاب و ذهاب هنرمندان با وسیله عمومی به تمام هنرمندان پرداخت شده بود خاطر‌نشان کرد: با این وجود بعضی از هنرمندان از خودروی شخصی استفاده کردند که دلایلی مختلفی می‌تواند داشته باشد.

وی با بیان اینکه هر ساله هزینه رفت و برگشت مهمانان و هنرمندان جشنواره با وسیله عمومی به آنها پرداخت می‌شود تاکید کرد: امسال نیز هزینه ایاب و ذهاب هنرمندان نقداً پرداخت شده است.

مدیر روابط عمومی اداره‌کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان کرمان گفت: اینکه این هنرمندان با خودروی شخصی آمده بودند و تصمیم گرفتند بلافاصله پس از اتمام اجرا حرکت کنند به اختیار خود آنها و به دلایل شخصی بوده است.

وی با بیان اینکه این گروه به علت کار شخصی سریعاً قصد برگشت داشتند و  به همین دلیل با وسیله شخصی آمده بودند بیان کرد: این هنرمندان با اصرار همه عوامل جهت استراحت، سریعاً عزیمت کردند که متاسفانه این اتفاق افتاد.

وی با بیان اینکه امسال موارد دستمزدی گروه‌ها و هزینه عزیمت و جابه‌جایی آنها با همکاری استانداری کرمان، اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی و رئیس انجمن موسیقی کرمان پرداخت شد افزود: گروه‌هایی که در محل اقامتشان فرودگاه بود، می‌توانستند تردد هوایی هم داشته باشند.

کوشش با ابراز تاسف از اتفاقی که برای این هنرمندان افتاده است اظهار داشت: خوشحالیم که در حال حاضر این دو استاد موسیقی نواحی وضعیت بحران را پشت سر گذاشتند و امیدواریم که هر چه سریع‌تر شاهد بهبودی کامل این هنرمندان خوب کشورمان باشیم.

وی با اشاره به اینکه هدف اصلی از برگزاری جشنواره موسیقی نواحی ایران در دوره سیزدهم با وجود بیماری کرونا خاموش نماندن چراغ این ظرفیت هنری بسیار مهم در کشور است گفت: هنرمندانی هم که در این برهه از زمان همکاری کردند و ریسک حضورشان را قبول کردند قطعا برای کمک به موسیقی نواحی ایران بوده است.

مدیر روابط عمومی اداره‌کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان کرمان با بیان اینکه متاسفانه بعد از تصادف این دو هنرمند عزیز کشورمان بعضی افراد با حاشیه‌سازی اقدام به زیر سوال بردن جشنواره کردند افزود: این موضع را باید در نظر داشت که تمام عوامل از جمله هنرمندان موسیقی نواحی به‌ویژه هنرمندان عزیز محمدتقی محیط و حسین علی حسینی همه برای روشن نگه داشتن چراغ موسیقی نواحی تلاش کردند و این اقدامات شایسته نیست.

گزارش از ثارالله انکوتی

ثبت امتیاز
لینک کوتاه : https://shenonews.ir/?p=4204

برچسب ها

ثبت دیدگاه

مجموع دیدگاهها : 0در انتظار بررسی : 0انتشار یافته : 0

دیدگاهها بسته است.