تاریخ : چهارشنبه, ۹ اسفند , ۱۴۰۲ Wednesday, 28 February , 2024
7

جشنواره موسیقی جوان در خراسان شمالی برگزار می‌شود

  • کد خبر : 9108
  • ۱۷ دی ۱۳۹۹ - ۱۴:۱۷
جشنواره موسیقی جوان در خراسان شمالی برگزار می‌شود
اداره کل فرهنگ و ارشاد با همکاری انجمن موسیقی خراسان شمالی دومین جشنواره موسیقی نوجوان و جوان را با شعار «هم نوایی و همدلی برای مقابله با کرونا» برگزار می‌کند.

به گزارش خبرگزاری شنو، معاون امور هنری، سینمایی و سمعی و بصری اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی خراسان شمالی اظهار داشت: در راستای ایجاد شور و نشاط در میان اقشار مختلف جامعه به‌خصوص نوجوانان و جوانان و با توجه به شرایط شیوع ویروس کرونا این جشنواره به صورت مجازی برگزار می‌شود.

ابوالحسن حیدری از جمله اهداف برگزاری این جشنواره را ارتقای فرهنگ عمومی و ترویج آموزه‌های اصیل ایرانی و اسلامی بین جوانان و نوجوانان استان دانست و گفت: کشف و حمایت از استعداد جوانان و نوجوان و تقویت و تحکیم پایه‌های وحدت و همدلی نیز از دیگر اهداف این جشنواره است.

وی افزود: بخش رقابتی این جشنواره در ۲ رده سنی نوجوانان شامل تا ۱۸ و جوانان  تا ۲۵ سال برگزار می‌شود، علاقه مندان می‌توانند از تاریخ ۱۵ دیماه تا ۱۰ بهمن با پرکردن فرم شرکت در جشنواره به نشانی « کانال تگرام t.m/nkh_YoungAdolescentMusicFestival» به همراه ویدئو قطعه اجرایی در قالب یک ویدئو سه دقیقه‌ای تا پنج دقیقه‌ای به همراه مدارک شناسایی به شماره ۰۹۰۳۱۱۹۸۴۶۰ ارسال کنند.

وی هنرمندان این جشنواره را در رشته‌های ساز ایرانی، تار، سه‌تار، کمانچه، نی، سنتور، تنبک، ضرب زورخانه‌ای، دف، ساز جهانی، ویلون گیتار و پیانو در قالب تک نوازی عنوان کرد.

معاون امور فرهنگی و هنری اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی خراسان شمالی گفت: پس از بررسی آثار راه یافته به دبیرخانه جشنواره توسط هیات داوران آثار برگزیده، مراسمی با حضور پیشکسوتان و جمعی از هنرمندان و علاقه‌مندان از افراد فوق تجلیل می‌شود.

موسیقی مقامی خراسان شمالی با توجه به حضور قبایل و طوایف مختلف از فرهنگ موسیقیایی بسیار غنی برخوردار است که می توان آنرا به سه بخش کرمانجی، ترکی و ترکمنی تقسیم کرد.

ثبت امتیاز
لینک کوتاه : https://shenonews.ir/?p=9108

ثبت دیدگاه

مجموع دیدگاهها : 0در انتظار بررسی : 0انتشار یافته : 0

دیدگاهها بسته است.