2

جلسه جشنواره موسیقی نواحی برگزار شد

  • کد خبر : 13587
  • 08 اردیبهشت 1400 - 17:46
جلسه جشنواره موسیقی نواحی برگزار شد

به گزارش خبرنگار خبرگزاری شنو،  جلسه شورای سیاست‌گذاری چهاردهمین جشنواره موسیقی نواحی با حضور «محمد اله‌یاری فومنی» مدیرکل دفتر موسیقی، «محمدعلی مرآتی» دبیر جشنواره،«احمد صدری»، «حمیدرضا عسگری»، «کیوان آقامحسنی»، «نوید وزیری» و «نرگس ذاکرجعفری» برگزار شد و اعضای این شورا درباره ژانر محور بودن یا نبودن جشنواره موسیقی نواحی، مقوله وحدت در کثرت موسیقی اقوام، […]

به گزارش خبرنگار خبرگزاری شنو،  جلسه شورای سیاست‌گذاری چهاردهمین جشنواره موسیقی نواحی با حضور «محمد اله‌یاری فومنی» مدیرکل دفتر موسیقی، «محمدعلی مرآتی» دبیر جشنواره،«احمد صدری»، «حمیدرضا عسگری»، «کیوان آقامحسنی»، «نوید وزیری» و «نرگس ذاکرجعفری» برگزار شد و اعضای این شورا درباره ژانر محور بودن یا نبودن جشنواره موسیقی نواحی، مقوله وحدت در کثرت موسیقی اقوام، زمان و مکان برگزاری این جشنواره و تغییر نام آن یه صورت آنلاین گفتگو کردند.

در ابتدای این جلسه،« محمدعلی مرآتی » موسیقی دان و استاد دانشگاه درخصوص ژانر محور بودن جشنواره موسیقی نواحی تصریح کرد: من فکر می‌کنم جشنواره باید به سمتی حرکت کند که بتواند تبدیل به یک رسانه‌ای شود تا بیان‌های مختلف موسیقی در این جشنواره امکان بروز و ظهور پیدا کنند چون ما اگر بیاییم کانال ورودی را محدود کنیم عملاً راه رصد کردن یک سری اتفاقات موسیقی که در این مناطق وجود دارد را هم می‌بندیم. اگر به یک مفهوم وسیع‌تری برسیم بیشتر می‌توانیم به اهداف جشنواره نزدیک شویم.

«احمد صدری»پژوهشگر موسیقی . نوازنده  نیز در ادامه این بحث به مقوله وحدت در کثرت ااظهارداشت:  در سال‌های اخیر در جشنواره نواحی بر مبنای وحدت‌محور بودن حرکت کردیم ولی ترجیح این است که در دوره جدید جشنواره ،وجوه افتراق‌شان بررسی شود. ما در سال‌های گذشته هم تنوع موسیقی داشتیم ولی یک خط محوری مشخصی هم وجود داشت که همه این‌ها را به همدیگر پیوند می‌داد. من فکر می‌کنم ما خود به خود تنوع را خواهیم داشت و ترسی از این ماجرا وجود ندارد. به همین خاطر به نظرم مهم است که در این دوره به سمت وجوه افتراق برویم.

«نرگس ذاکرجعفری»  دبیر سی و ششمین جشنواره موسیقی فجر نیز عنوان کرد: من هم موافق این هستم که جشنواره را طوری برگزار کنیم تا  همه با هر دیدگاهی بتوانند از جشنواره استفاده کنند.

«حمید عسگری» دیگر عضو شورا که در این خصوص گفت: به نظر می‌رسد جمع با مسئله تنوع توافق دارد. تنوع می‌تواند یکپارچگی یک کشور را نشان بدهد و کثرت در وحدت اینجا نشان داده می‌شود.

در ادامه این جلسه، مدیرکل دفتر موسیقی در رابطه با مکان برگزاری جشنواره نیز عنوان کرد: به تازگی استانداری کرمان برای برگزاری این دوره جشنواره اعلام آمادگی کرده است و ان شاالله با بهره‌مندی از دیدگاه شورای سیاستگذاری ،مسوولین وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی و همینطور هنرمندان عزیز ،در این باره نیز بزودی تصمیم گیری می شود.در سال های اخیر کرمان میزبان شایسته ای برای این جشنواره بوده است. تنوع موسیقی نواحی در سراسر کشور ،باعث شده استان های دیگری نیز خواهان استقبال از موسیقی نواحی باشند.

انتهای پیام/

لینک کوتاه : https://shenonews.ir/?p=13587

ثبت دیدگاه

مجموع دیدگاهها : 0در انتظار بررسی : 0انتشار یافته : 0

دیدگاهها بسته است.