تاریخ : دوشنبه, ۲۹ اسفند , ۱۴۰۱ Monday, 20 March , 2023
8

سی و پنجمین جشنواره موسیقی فجر در استان‌ها/ پیام دبیر جشنواره

  • کد خبر : 2651
  • ۲۳ بهمن ۱۳۹۸ - ۱۵:۴۱
سی و پنجمین جشنواره موسیقی فجر در استان‌ها/ پیام دبیر جشنواره
سی و پنجمین جشنواره موسیقی فجر در تهران و هشت استان کشور برگزار می‌شود.
 به گزارش خبرگزاری شنو،  سی و پنجمین جشنواره موسیقی فجر در تهران و هشت استان از جمله آذربایجان شرقی، بوشهر، زنجان، خوزستان، گلستان، مازندران، منطقه آزاد اروند و سیستان و بلوچستان برگزار می‌شود.

سی و پنجمین جشنواره موسیقی فجر از ۲۰ بهمن در پنج شهر سیستان و بلوچستان آغاز شده است و تا ۲۵ بهمن ادامه دارد.

گروه‌های بومی استان سیستان و بلوچستان در این دوره جشنواره از ۲۰ تا ۲۵ بهمن‌ماه در شهرهای زاهدان، چابهار، نیک شهر و قصرقند اجرا می‌کنند.

گروه‌های بومی و محلی و گروه از چابهار روزهای ۲۰، ۲۲ و ۲۳ بهمن در روستای نگور و عورکی و پارک نگور گروه ساحل دلنوازان ۲۱ بهمن  در روستای عورکی   چابهار اجرا کردند و گروه گلداز ۲۰ و ۲۴ بهمن در قصرقند، گروه آئش ۲۳ بهمن در قصرقند و گروه دونلی ۲۱ بهمن در نیک‌شهر اجرا کردند.

اختتامیه سی و پنجمین جشنواره موسیقی فجر در استان سیستان و بلوچستان ۲۵ بهمن در فرهنگسرای زاهدان برگزار می‌شود.

سی و پنجمین جشنواره موسیقی فجر در ۴ شهر آذربایجان شرقی

سی و پنجمین جشنواره موسیقی فجر ۲۴ تا ۳۰ بهمن در آذربایجان شرقی برگزار می‌شود.

استان آذربایجان شرقی در شهرهای تبریز، اسکو، اهر و میانه میزبان برنامه‌های جشنواره موسیقی فجر است که از ۲۴ تا ۳۰ بهمن‌ماه برگزار می‌شود.

گروه‌های نوجوانان یاغیش، یگانه و آینا ۲۴ بهمن، اهورا، یاراشیق و کودکان و نوجوانان رودکی جمعه ۲۵ بهمن و گروه‌های نوجوانان صنم، یول و تبریز شنبه ۲۶ بهمن در سالن استاد میامی مجتمع فرهنگی هنری ۲۲ بهمن تبریز روی صحنه می‌روند.

همچنین گروه‌های سس و خزر شنبه ۲۶ بهمن و گروه‌های ساری تئل و راست موغام یکشنبه ۲۷ بهمن در سالن استاد اقبال آذر اجرا می‌کنند.

اجرای گروه صبا ۲۴ بهمن در سالن آمفی تئاتر اسکو، گروه‌های روح افزا و یاغیش ۲۵ و ۲۶ بهمن در آمفی تئاتر اهر و گروه اکتاو ۲۸ بهمن در سینما فرهنگ میانه برنامه‌های دیگر جشنواره موسیقی فجر در استان آذربایجان شرقی است.

اختتامیه جشنواره موسیقی فجر در استان آذربایجان شرقی ۳۰ بهمن در سالن استاد میامی تبریز برگزار می‌شود.

۱۱ گروه در سی و پنجمین جشنواره موسیقی فجر استان بوشهر

سی و پنجمین جشنواره موسیقی فجر ۲۴ تا ۳۰ بهمن ماه در استان بوشهر برگزار می‌شود.

۱۱ گروه از استان بوشهر در سی و پنجمین جشنواره موسیقی فجر در این استان از ۲۴ تا ۳۰ بهمن اجرا می‌کنند.

گروههای زریاب(عماد پوستینی) و شیلو(امید سیما) ۲۴ بهمن، هیرون (نوذر سعادت پور) و نونوا(علی احمدی) ۲۵ بهمن، نوای دشتی(عطاالله حسینی) و گرو یا(حسین رییسی) ۲۶ بهمن، شالو(عبدالله مقاتلی) ۲۷ بهمن، راشن(حبیب روشن روان) و کوگانا(رحیم پوردرخش) ۲۸ بهمن و گروههای شبدیز(محسن حیدریه) و فلامور(جواد عامری) ۲۹ بهمن در مجتمع فرهنگی هنری ۹ دی بوشهر روی صحنه می‌روند.

اختتامیه سی و پنجمین جشنواره موسیقی فجر در بوشهر ۳۰ بهمن در مجتمع فرهنگی هنری ۹ دی این شهر برگزار می‌شود.

زنجان میزبان جشنواره موسیقی فجر

سی و پنجمین جشنواره موسیقی فجر از ۲۴ تا ۲۷ بهمن‌ماه در استان زنجان برگزار می‌شود.

در جشنواره موسیقی فجر در استان زنجان ۹ گروه از شهرهای زنجان، ابهر، زنجان – تهران و تربت جام حضور دارند و نشست پژوهشی موسیقی عاشیقی و کارگاه آموزشی ارکستراسیون در این جشنواره برگزار می‌شود.

افتتاحیه جشنواره موسیقی فجر در استان زنجان ساعت ۱۶ روز پنجشنبه ۲۴ بهمن برگزار می‌شود و گروه فردای جام(حسینعلی مردانشاهی) پنجشنبه ۲۴ بهمن، خاطره گل‌ها(مجتبی شکیب) و کوبان ریتم (اسماعیل اسدی) ۲۵ بهمن، پارلا (جلال نظری) و آرزیلار(ایرج محمدی) شنبه ۲۶ بهمن در تالار هنر فرهنگسرای امام خمینی (ره) زنجان برنامه اجرا می‌کنند.

نشست پژوهشی موسیقی عاشیقی با حضور ۳۰ نفر از استادان موسیقی عاشیقی روز جمعه ۲۵ بهمن و کارگاه آموزشی ارکستراسیون توسط کیارش میرمحمد رضایی در روز شنبه ۲۶ بهمن از برنامه‌های جشنواره موسیقی فجر در استان زنجان است.

اختتامیه سی و پنجمین جشنواره موسیقی فجر در استان زنجان با اجرای گروه‌های موسیقی ارغوان و ارهان ۲۷ بهمن‌ماه در فرهنگسرای شبکه سبز زنجان برگزار می‌شود.

۱۵ گروه در جشنواره موسیقی فجر خوزستان

سی و پنجمین جشنواره موسیقی فجر با ۱۵ گروه در خوزستان برگزار می‌شود

سی و پنجمین جشنواره موسیقی فجر ۲۴ تا ۳۰ بهمن‌ماه در استان خوزستان برگزار می‌شود.

استان خوزستان در این دوره جشنواره میزبان ۱۵ گروه است که هشت گروه موسیقی محلی از استان خوزستان و بوشهر است.

گروه تاریشا( علی حسین نجم اورکه، ایذه) و آرشه(فرشید قلاوند، اندیمشک) ۲۴ بهمن، فرود(مهران رضایی، هفتگل) و ارکستر گیتار چهار فصل(فریدون وزیری و وحید وحیدپور، اهواز) ۲۵ بهمن، لوریان(محسن عساکره، ماهشهر)، ۲۶ بهمن، هیرون(نوذر سعادت، بوشهر) ۲۷ بهمن، سپهر(مرتضی شنبه زاده، شوشتر) ۲۸ بهمن و گروه‌های الغدیر(احمد بیت سیاح، موسیقی عربی از اهواز) ۲۹ بهمن در تالار آفتاب اهواز روی صحنه می‌روند.همچنین نشست‌های تخصصی موسیقی محلی از ۲۶ تا ۲۹ بهمن در تالار آفتاب اهواز برگزار می‌شود.

امیرعباس گلاب، امید حاجیلی، هوروش بند، میثم ابراهیمی، مهدی احمدوند، سعید همای و علی زندوکیلی نیز به ترتیب از ۲۴ تا ۳۰ بهمن‌ماه در سینما هلال اهواز در سی و پنجمین جشنواره موسیقی فجر اجرا می‌کنند.

اختتامیه سی و پنجمین جشنواره موسیقی فجر در استان خوزستان ۳۰ بهمن در تالار آفتاب اهواز برگزار می‌شود.

جشنواره موسیقی فجر در گرگان و گنبد

استان گلستان میزبان سی و پنجمین جشنواره موسیقی فجر است.

سی و پنجمین جشنواره موسیقی فجر از ۲۵ تا ۳۰ بهمن‌ماه در شهرهای گرگان و گنبد استان گلستان برگزار می‌شود.

گروه فلامنکو زریاب(۲۶ بهمن)، ارکستر آراد(۲۷ بهمن)، گروه باربد(۲۸ بهمن) گروه سپهر(۳۰ بهمن) در سالن نگاه تالار فخرالدین اسعد گرگانی برنامه اجرا می‌کنند.

کنسرت گیتار H.5، گروه نجوای کتول و فینال جشنواره ستاره‌های آواز گلستان(بخش ردیف دستگاهی) ۲۵ بهمن، علی یاسینی ۲۶ بهمن، شهاب مظفری ۲۷ بهمن، امیرعباس گلاب ۲۸ بهمن، علیرضا طلیسچی ۲۹ بهمن و گروه‌های فینال جشنواره ستاره‌های آواز گلستان( بخش پاپ)، گروه موسیقی محلی ایشکا و ارکستر پالیزان ۳۰ بهمن در سالن اصلی تالار فخرالدین اسعدگرگانی گرگان اجرا می‌کنند.

ارکستر بزرگ موسیقی ترکمن ۲۶ بهمن، گروه‌های کر بزرگ گلستان، آداک، گروه مضرابی بانوان پرند و عندلیب ۲۷ بهمن و گروه‌های سیستانی و گروه‌های آذری ۲۸ بهمن در مجتمع فرهنگی هنری گنبد اجرا می‌کنند.

جشنواره موسیقی فجر در مازندران

سی و پنجمین جشنواره موسیقی فجر در استان مازندران از ۲۸ تا ۳۰ بهمن‌ماه در ساری برگزار می‌شود.

جشنواره موسیقی فجر برای نخستین بار در استان مازندران برگزار می‌شود و پنج گروه موسیقی محلی، سنتی و پاپ در این استان اجرا می‌کنند.

شهاب مظفری خواننده پاپ در روز دوشنبه ۲۸ بهمن در دو سانس ۱۸ و ۲۱، گروه سنتی تنبور به سرپرستی هوشنگ امیریان در روز سه شنبه ۲۹ بهمن ساعت ۱۸، گروه محلی مازرون به سرپرستی رضا دیوسالار سه شنبه ۲۹ بهمن ساعت ۲۱، گروه محلی کایر به سرپرستی سیدجمال محمدی چهارشنبه ۳۰ بهمن ساعت ۱۸ و گروه اقبال آذر به سرپرستی سبحان مهدی‌پور ساعت ۲۱ چهارشنبه در سالن هلال احمر ساری روی صحنه می‌روند.

جشنواره موسیقی فجر در منطقه آزاد اروند

منطقه آزاد اروند میزبان سی و پنجمین جشنواره موسیقی فجر است.

سی و پنجمین جشنواره موسیقی فجر با اجرای هشت گروه از ۲۴ تا ۳۰ بهمن‌ماه در منطقه آزاد اروند برگزار می‌شود.

رضا صادقی پنجشنبه ۲۴ بهمن در دو سانس، گروه فرقه الیالی آبادان جمعه ۲۵ بهمن، امیرعباس گلاب شنبه ۲۶ بهمن در دو سانس، گروه سنتی هارمین و گروه محلی بختیاری یکشنبه ۲۷ بهمن، گروه محلی جنوبی کوبکا دوشنبه ۲۸ بهمن، علی زندوکیلی سه‌شنبه ۲۹ بهمن در دو سانس و حمید عسکری چهارشنبه ۳۰ بهمن در دو سانس در سالن اصلی سازمان منطقه آزاد اروند اجرا می‌کنند.

پیام دبیر سی و پنجمین جشنواره موسیقی فجر

پیام دبیر سی و پنجمین جشنواره موسیقی فجر در آستانه برگزاری جشنواره منتشر شد.

به گزارش ستاد خبری سی و پنجمین جشنواره موسیقی فجر، شاهین فرهت دبیر جشنواره در پیامی برای سی و پنجمین جشنواره موسیقی فجر نوشته است:

موسیقی پیوستگی عمیق احساسی با زندگی هر فرد دارد و آن را نیرو می بخشد. سرزمین پهناور ایران از موسیقی‌های مختلف تشکیل شده است. موسیقی نواحی، نمایشگر احساسات عمیق مردم این سرزمین است و از طرف دیگر موسیقی ردیف دستگاهی یا موسیقی شهری با نظم مشخص آن، نشان دهنده گسترش ملودی‌های دل‌انگیز و احساسات پاک ایرانیان می‌باشد. با ایجاد مراکز آکادمیک موسیقی، شناخت آهنگسازان بزرگ نیز فراهم شده است و در نتیجه قدرت خلاقیت و درک جوانان ایران را بالا برده است.

رویدادها و جشنواره‌های موسیقی از جمله جشنواره موسیقی فجر فرصتی است تا شناختی از وضعیت موسیقی و ظرفیت‌های هنرمندان و جوانان و اجرای آثارشان فراهم شود و گونه‌های مختلف موسیقی متناسب با سلایق متنوع کنار هم ارائه شود. سی و پنجمین جشنواره موسیقی فجر و حضور گروه‌هایی در انواع موسیقی بیانگر بالندگی و پویایی موسیقی است که در متن جامعه امروز ما جریان دارد و ضرورت دارد با شناخت نیازها و توانمندی‌های آن به آینده موسیقی ایران بیندیشیم.

هیات انتخاب آثار و گروه‌های سی و پنجمین جشنواره موسیقی فجر با تشکیل ۱۷ جلسه و با نگاه کارشناسی، تخصصی و جامع به موسیقی و جشنواره، گروه‌هایی را برای حضور در جشنواره انتخاب کرد. از همراهی این عزیزان سپاسگزارم و از تلاش همکاران عزیز ستاد جشنواره قدردانی می‌کنم. یاد هنرمندانی که امروز نیستند اما در دل‌های ما جای دارند، گرامی باد.

انتهای پیام/

ثبت امتیاز
لینک کوتاه : https://shenonews.ir/?p=2651

ثبت دیدگاه

مجموع دیدگاهها : 0در انتظار بررسی : 0انتشار یافته : 0

دیدگاهها بسته است.