تاریخ : جمعه, ۱۱ اسفند , ۱۴۰۲ Friday, 1 March , 2024
5

شروع دوباره کنسرت‌ها به شرط اتمام پیش از ساعت ۱۸

  • کد خبر : 4584
  • ۲۲ آبان ۱۳۹۹ - ۱۲:۳۱
شروع دوباره کنسرت‌ها به شرط اتمام پیش از ساعت ۱۸
کنسرت‌های موسیقی در تهران به زودی دوباره برگزار خواهد شد. به گزارش «موسیقی ما» طی ساعات گذشته خبرهای غیررسمی مبنی بر احتمال برگزاری کنسرت‌های موسیقی در تهران براساس مصوبه جدید ستاد ملی کرونا به گوش رسید. مصوبه‌ای که در آن اعلام شده است که مشاغل گروه‌های دو تا چهار امکان فعالیت دارند اما باید پیش از ساعت 18 فعالیت‌ آنها به پایان برسد.

به گزارش خبرگزاری شنو، پس از انتشار این خبر سراغ «محمد اللهیاری»، مدیرکل دفتر موسیقی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی رفتیم و او خبر شروع دوباره کنسرت‌های موسیقی به شرط اتمام تا پیش از ساعت ۱۸ و رعایت دقیق پروتکل‌های بهداشتی را تأیید کرد.

محمد اللهیاری درباره جزئیات این موضوع در گفت و گویی کوتاه به خبرنگار «موسیقی ما» اعلام کرد: برابر مصوبه ستاد کرونا از ۲۰ آبان تا ۲۰ آذر، فعالیت مشاغل گروه‌های دو و سه و چهار تا ساعت ۱۸ تعیین شده است. که فعالیت‌های هنری نیز در زمره مشاغل گروه‌های دو تا چهار است و اعلام شده که این فعالیت‌ها می‌توانند تا ساعت ۱۸ غروب ادامه یابند. گرچه به شکل  عرفی فعالیت‌های هنری در گذشته که کرونا نبود، از ساعت ۱۸ آغاز می‌شد و معمولاً تا ساعت ۲۳ ادامه پیدا می‌کرد و مردم در آن ساعات عادت به حضور برای تماشای فعالیت‌های هنری داشتند. یعنی زمانی که از کارهای روزمره فارغ شده بودند.

وی تصریح کرد: در حال حاضر نیز هم شرکت‌های کنسرت‌گذار و هم سالن‌ها حاضرند نسبت  به رعایت جدی‌تر و دقیق‌تر پروتکل‌های بهداشتی اقدام نمایند و مایل هستند ساعات اجرای برنامه‌های هنری به ساعات قبل از کرونا بازگردد. دفتر موسیقی و معاونت هنری وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی نیز در کنار سالن‌ها و هنرمندان، از تلاش برای گفت و گو با ستاد کرونا دریغ نکرده و نمی‌کند. دغدغه همگی ما حفظ سلامت مردم و در عین حال به جریان افتادن چرخ اقتصاد هنر و هنرمندان عزیز است.

اللهیاری همچنین در پاسخ به این سوال که در چنین شرایطی ساعت‌ برگزاری و سانس‌های کنسرت‌ها به چه شکل خواهد بود گفت: این موضوع در اختیار سالن‌ها و توافق کنسرت‌گذار و سالن است.

این تصمیم در حالی وارد مرحله اجرایی شده است که چندی پیش اولین کنسرت‌های پاپ دوران کرونا با حضور مردم در فضای باز جزیره کیش برگزار شد. اما پس از چند اجرا، آن کنسرت‌ها هم به دلیل گسترش بحران شیوع کرونا لغو شد.

ثبت امتیاز
لینک کوتاه : https://shenonews.ir/?p=4584

برچسب ها

ثبت دیدگاه

مجموع دیدگاهها : 0در انتظار بررسی : 0انتشار یافته : 0

دیدگاهها بسته است.