تاریخ : یکشنبه, ۲ اردیبهشت , ۱۴۰۳ Sunday, 21 April , 2024
11
امین‌الله رشیدی:

صداوسیما موسیقی دم‌دستی پخش می‌کند

  • کد خبر : 7778
  • ۰۳ دی ۱۳۹۹ - ۱۲:۲۸
صداوسیما موسیقی دم‌دستی پخش می‌کند
امین‌الله رشیدی گفت: در ایام کرونا بهترین زمان بود که از طریق صدا و سیما و رادیو موسیقی های ارزشمند را گسترش دهیم زیرا مردم در ایام قرنطینه بیشتر در خانه هایشان هستند.

به گزارش خبرگزاری شنو، امین‌الله رشیدی خواننده پیشکسوت با ما درباره وضعیت موسیقی در شرایطی که اجراهای صحنه ای تعطیل است و کنسرت های آنلاین هم خیلی معدود برگزار می شوند، گفت: حرف برای گفتن زیاد است ولی بیشترین دغدغه پیشکسوتان، هنرمندان جوان هستند زیرا آنها به سختی می توانند هنر خود را ارائه دهند. موسیقی هنری است که باید ارائه شود به عنوان مثال یک خواننده همیشه باید بخواند و با مخاطب خود در ارتباط باشد ولی الان موسیقیدان ها زیاد نمی توانند با مخاطبان خود در ارتباط باشند و به همین دلیل است که خلاقیت در موسیقی مرده است.

به گفته وی، کمتر کسی به فکر خلاقیت در این حوزه است و امروزه آثاری را می شنویم که خیلی از آن ها ارزش حتی یک بار شنیدن هم ندارند و مهم ترین سوال این است که چرا به این نقطه رسیده ایم؟
این خواننده موسیقی کلاسیک با اشاره به اینکه در گذشته فقط آثار ارزشمند از رادیو پخش می شد و از فیلتر چندین کارشناس عبور می کرد، خاطرنشان کرد: امروزه برخلاف گذشته آثاری از رادیو و تلویزیون پخش می شود که هیچ نظارتی بر آنها نمی شود. موسیقی برای هر جامعه ای لازم است ولی چرا مدیران صدا و سیما این موسیقی های دم دستی و پیش پا افتاده را پخش می کنند. در ایام کرونا بهترین زمان بود که از طریق صدا و سیما و رادیو، موسیقی های ارزشمند را گسترش دهیم زیرا مردم در ایام قرنطینه بیشتر در خانه هایشان هستند و همراه خانواده خود تلویزیون می بینند البته که درصد بیشتری از مردم چندین سال است که سراغ شبکه های داخلی نمی روند زیرا خیلی وقت است که هیچ برنامه ای با محتوای ارزشمند تهیه و تولید نشده است.
وی افزود: هنرمندان موسیقی از طریق فضای مجازی کارهای خود را ارائه می دهند ولی چون در فضای مجازی هم نظارت کافی وجود ندارد هر نوع موسیقی ای منتشر می شود. اگر بدانیم که موسیقی یک هنر ارزشمند است از زمان کودکی فرزندانمان را با موسیقی آشنا می کنیم البته آگاهی خانواده ها خیلی بیشتر شده است و امروزه در خیلی از خانه ها حتی شده یک ساز اسباب بازی هم دیده می شود.
این خواننده پیشکسوت در پایان گفت: همیشه باید بحران ها را مدیریت کنیم و در این دوران کرونا مسئولان باید شرایط را طوری مدیریت می کردند که هنرمندان موسیقی بیشتر به خلق آثار پرمحتوا بپردازند. باید بپذیریم که از دوران طلایی موسیقی خیلی فاصله گرفته ایم و باید هر چه زودتر فکری به حال موسیقی کنیم. به نظر من با برگزاری میزگرد و با حضور کارشناسان و پیشکسوتان باید به نقد و بررسی مشکلات موسیقی بپردازیم و مسایل را ریشه یابی کنیم.
ثبت امتیاز
لینک کوتاه : https://shenonews.ir/?p=7778

همچنین بخوانید!

ثبت دیدگاه

مجموع دیدگاهها : 0در انتظار بررسی : 0انتشار یافته : 0

دیدگاهها بسته است.