تاریخ : یکشنبه, ۲۶ فروردین , ۱۴۰۳ Sunday, 14 April , 2024
15

صدور مجوز ۱۲۷ تک آهنگ و ۳ آلبوم موسیقی

  • کد خبر : 4546
  • ۲۱ آبان ۱۳۹۹ - ۱۴:۰۱
صدور مجوز ۱۲۷ تک آهنگ و ۳ آلبوم موسیقی
دفتر موسیقی معاونت هنری وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی ظرف هفته گذشته مجوز ۱۳۰ آلبوم و تک آهنگ را صادر کرده است.

به گزارش خبرگزاری شنو، این آثار شامل سه آلبوم موسیقی در سبک‌های پاپ (۲  آلبوم) و تلفیقی  (یک آلبوم) و ۱۲۷  تک آهنگ در سبک‌های سنتی (سه قطعه)، پاپ (۱۰۵ قطعه)، کلاسیک (۲ قطعه)، نواحی (پنج قطعه)  و تلفیقی (۱۴ قطعه) است.

آلبوم‌های «گیتاریتو» به آهنگسازی «حامد مراحمی»، مجموعه سخنرانی‌های استاد الهی قمشه‌ای و  آلبوم «بی‌محابا» به خوانندگی «سجاد احمدپور» و آهنگسازی «مهران فهیمی» و «علیرضا مسعودپرور» آثاری‌اند که در هفته گذشته مجوز انتشار گرفتند.

در بخش تک‌آهنگ نیز خوانندگانی چون مصطفی راغب، مسعود صادقلو، ، سینا دریا دل و پوریا اخواص مجوز انتشار گرفتند.

تک آهنگ «هزاران راه» در بخش مذهبی نیز به خوانندگی اسماعیل اله دادیان و آهنگسازی شورا کریمی مجوز انتشار برایشان صادر شد.

گزارش صدور مجوز هفتگی دفتر موسیقی هر هفته در قالب خبر منتشر خواهد شد. برای این آثار صرفاً مجوز انتشار صادر شده و زمان انتشار آن در اختیار مالک اثر خواهد بود.

دفتر موسیقی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی تنها درباره صدور مجوزهای این آثار اطلاعاتی را منتشر کرده است. شاید بهتر است مسئولان دفتر موسیقی درباره حجم حمایت‌هایشان از تولیداتِ بخش موسیقی ایرانی و نواحی توضیحاتی ارائه دهند. چرا که دفتر موسیقی تنها با حمایت و برنامه‌ریزی برای موسیقی‌های فاخر است که می‌تواند در سیاست‌گذاری کلی موسیقی ایران تأثیرگذار باشد. در غیر این صورت این نهاد تنها به جایی برای صدور مجوز تبدیل خواهد شد که البته گویا همین‌گونه هم است.

ثبت امتیاز
لینک کوتاه : https://shenonews.ir/?p=4546

ثبت دیدگاه

مجموع دیدگاهها : 0در انتظار بررسی : 0انتشار یافته : 0

دیدگاهها بسته است.