تاریخ : چهارشنبه, ۹ اسفند , ۱۴۰۲ Wednesday, 28 February , 2024
7

علاقه‌مند به برگزاری کنسرت مشترك موسیقی صلح با ایران هستیم

  • کد خبر : 4640
  • ۲۴ آبان ۱۳۹۹ - ۱۰:۲۷
علاقه‌مند به برگزاری کنسرت مشترك موسیقی صلح با ایران هستیم
پروفسور آقاوردی پاشایو در ديدار قربانعلی پورمرجان، رایزن فرهنگی جمهوری اسلامی ایران در باکو گفت: علاقه‌مند به برگزاری کنسرت مشترك موسیقی صلح با ایران هستیم.

به گزارش خبرگزاری شنو، قربانعلی پورمرجان، رایزن فرهنگی جمهوری اسلامی ایران در باکو با پروفسور آقاوردی پاشایو، رهبر ارکستر ملی آذربایجان پیرامون فعالیت‌های فرهنگی و هنری فی مابین دیدار و گفتگو کرد.

در این دیدار، طرفین نسبت به اهمیت تعمیق روابط فرهنگی به ویژه در حوزه موسیقی با توجه به اشتراکات تاریخی، فرهنگی، هنري و زبانی تبادل نظر کردند.

رهبر ارکستر ملی جمهوری آذربایجان با اشاره به فعالیت‌های مشترک انجام شده و کنسرت نیمه تمام وی در ایران به جهت شیوع ویروس کرونا، افزود: پس از مهار شدن ویروس کرونا علاقه‌مند به برگزاری کنسرت موسیقی مشترک ایران و آذربایجان با عنوان صلح هستیم.

در این دیدار صاحب پاشایو، تارزن مشهور جمهوری آذربایجان حضور داشت. وي از افراد شناخته شده در بين موسيقي دانان كشورمان است كه مقرر شد مديرعامل بنياد رودكي زمينه همكار‌هاي بيشتر با اين گروه را بررسي و پيشنهادات خود را به نمايندگي فرهنگی جمهوری اسلامی ایران در باکو ارائه دهد.

صاحب پاشايف وگروهش با برخي از گروههاي موسيقي در ايران همچون گروه نستار همكاري دارد و اين ظرفيت نیز وجود دارد كه در دوران كرونا و از طريق فضاي مجازي با برخي از هنرمندان جمهوری اسلامی ایران برنامه اجرا كند . پاشايوا از هنرمندان مطرح در آذربايجان بوده و اعلام آمادگي نمود تا در حوزه موسيقي با هنرمندان ايراني در دوران كرونا برنامه هاي مشتركي را با موضوعات خاص مثل صلح اجرا نمايد .

گفتني است؛ ارکستر ملی جمهوری آذربایجان در سال ۲۰۰۰ میلادی تشکیل شد و در یک سال بعد برای اجرای کنسرت به ایران سفر کردند.  ارکستر ملی جمهوری آذربایجان چندین کنسرت مشترک با ارکستر موسیقی ملی ایران برگزار کرده است که با استقبال قابل توجهی از این کار مشترک  همرا بوده است.

ثبت امتیاز
لینک کوتاه : https://shenonews.ir/?p=4640

ثبت دیدگاه

مجموع دیدگاهها : 0در انتظار بررسی : 0انتشار یافته : 0

دیدگاهها بسته است.