تاریخ : پنج شنبه, ۶ مهر , ۱۴۰۲ Thursday, 28 September , 2023
8

مهدی نوریان از خاطراتش با نابغه نی نواز موسیقی ایران می گوید

  • کد خبر : 5304
  • ۰۴ آذر ۱۳۹۹ - ۸:۵۹
مهدی نوریان از خاطراتش با نابغه نی نواز موسیقی ایران می گوید
رادیو فرهنگ در برنامه « فرزانگان فرهنگ» روایتگر داستان زندگی حسن کسایی، استادموسیقی و نابغه نی نوازی و سه تار است و این بار دکتر مهدی نوریان استاد دانشگاه اصفهان و از دوستان استاد کسایی از خاطرات باهم بودنشان می گوید.

به گزارش خبرگزاری شنو، نگاهی به زندگی و فعالیت های استاد حسن کسایی با روایت بهروز رضوی و بیان خدمات فرهنگی و هنری این هنرمند ایرانی و اثرگذاری ایشان در موسیقی از هفته گذشته در رادیو فرهنگ آغاز شده و در دومین قسمت از این برنامه به استاد کسایی می پردازد.
در بخش دوم گرامی داشت استاد حسن کسایی در « فرزانگان فرهنگ» سخنانی از شادروان بهمن بوستان درباره ایشان پخش می شود و گفتگو با دکتر مهدی نوریان استاد دانشگاه اصفهان و از دوستان استاد کسایی بخش دیگری از این برنامه است.
گفتنی است ، حسن کسایی شخصیت ارزنده هنر ایران است که کمتر مورد گفتگو و تحقیق قرار گرفته و در این برنامه گفت‌وگوهایی از استاد کسایی تقدیم شنوندگان رادیو فرهنگ می شود. همچنین در بخش هایی از برنامه اجراها و آثار حسن کسایی پخش خواهد شد.
این برنامه دریچه ای به زندگی و آثار مفاخر فکر و فرهنگ هنر ایران زمین است که هربار پرونده زندگی و آثار یکی از هنرمندان را مورد توجه قرار می دهند.
علاقه مندان می توانند برنامه فرزانگان فرهنگ را به تهیه کنندگی محمدحسینی باغسنگانی سه شنبه هر هفته ساعت ۱۹:۳۰ روی امواج اف ام ردیف۱۰۶ مگاهرتز و ای ام ردیف ۵۸۵ کیلوهرتز بشنوند. همچنین این برنامه در سراسر دنیا از طریق وب سایت رادیو فرهنگ قابل دریافت است.

ثبت امتیاز
لینک کوتاه : https://shenonews.ir/?p=5304

برچسب ها

ثبت دیدگاه

مجموع دیدگاهها : 0در انتظار بررسی : 0انتشار یافته : 0

دیدگاهها بسته است.