0

موسیقی سیستم ایمنی بدن را ارتقا می‌دهد

  • کد خبر : 17096
  • 26 تیر 1400 - 13:06
موسیقی سیستم ایمنی بدن را ارتقا می‌دهد
مریم اخوان توکلی گفت: گوش دادن به یک موسیقی آرام مانند تکنوازی تار یا سه‌تار می‌تواند زمینه ترشح هورمون‌های آرام‌بخش در بدن را فراهم کند.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری شنو، برنامه “ارغنون” با موضوع بررسی نقش موسیقی در سلامت جامعه، با حضور دکتر مریم اخوان توکلی (دکترای علوم تشریح و آناتومی و کارشناس موسیقی کودک و نواحی) از شبکه رادیویی گفت و گو به روی آنتن رفت.

اخوان توکلی در برنامه «ارغنون» گفت: «آناتومی» یک شاخه‌ از علوم پایه‌ی پزشکی است و دانشجویان این رشته باید در دو سال ابتدایی تحصیل از «آناتومی» به طور کامل مطلع باشند.

وی افزود: هر پزشک یا پرستار موفق برای کار در رشته‌ی تخصصی خود باید به آناتومی بدن انسان اشراف کامل داشته باشد.

این کارشناس موسیقی با اشاره به ارتباط رشته آناتومی و موسیقی، توضیح داد: حنجره یکی از ارگان‌های اصلی بدن انسان است که وظیفه‌ی تنفس و دم و بازدم را بر عهده دارد.

وی با بیان این که حنجره جعبه‌ی صوت [موسیقی] انسان است، عنوان کرد: ذات بشر به نیکی و طبیعت و مهربانی و پاکی گرایش دارد و صوت یا موسیقی هم جزء مهمی از ارکان طبیعت و پاکی است.

مریم اخوان توکلی در رادیو گفت و گو تاکید داشت: تمام افراد ذاتا به موسیقی گرایش دارند.

وی با اشاره به این که در حال حاضر علم پزشکی به سمت درمان‌های بدون دارو حرکت می‌کند، اظهار داشت: درمان‌های نگه‌دارنده یا بدون دارو با استفاده از طب مکمل [طب سوزنی و سنتی غیره] بیمار را در فرآیند درمان قرار می‌دهند.

این کارشناس موسیقی با بیان این که موسیقی در تقویت سیستم ایمنی بدن موثر است، عنوان کرد: هر شخص در طول روز به تناسب فعالیت‌ها و شغل خود سطح استرس متفاوتی را تجربه می‌کند و در نهایت باید بتواند آخر شب با شنیدن موسیقی استرس‌های مختلف را فراموش کند.

وی با اشاره به این که بسیاری از هورمون‌های بدن، انسان را برای تعقیب و گریز آماده می‌کنند، تصریح کرد: انسان‌های اولیه در اولین اقدام بعد از برخواستن از خواب باید از جان خود در برابر حمله حیوان‌های وحشی مراقبت می‌کردند و از طرفی دیگر به شکار می‌رفتند.

مریم اخوان توکلی با اشاره به این که زندگی مدرن چالش‌ها و استرس‌های متعددی را به انسان تحمیل می‌کند، افزود: گوش دادن به یک موسیقی آرام مانند تکنوازی تار یا سه‌تار می‌تواند زمینه ترشح هورمون‌های آرام‌بخش در بدن را فراهم کند.

انتهای پیام/

لینک کوتاه : https://shenonews.ir/?p=17096

ثبت دیدگاه

مجموع دیدگاهها : 0در انتظار بررسی : 0انتشار یافته : 0

دیدگاهها بسته است.