تاریخ : دوشنبه, ۲۷ فروردین , ۱۴۰۳ Monday, 15 April , 2024
11

موسیقی و نمایش به سالن‌ها بر می‌گردد

  • کد خبر : 9379
  • ۲۱ دی ۱۳۹۹ - ۹:۳۸
موسیقی و نمایش به سالن‌ها بر می‌گردد
وزیر ارشاد اسلامی گفت: در شهرهای زرد و آبی با رعایت دستورالعمل‌های بهداشتی و فاصله گذاری امکان برگزاری موسیقی و نمایش در سالن‌ها وجود دارد.

به گزارش خبرگزاری شنو، سیدعباس صالحی، وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی در حاشیه آیین پایانی جایزه عکس روایت سرباز با اشاره به اینکه وضعیت برخی از شهرها در ایام شیوع کرونا به زرد و آبی تبدیل شده است، گفت: بر اساس طرح محدودیت هوشمند که شهرها به وضعیت‌های قرمز، زرد، نارنجی و آبی تقسیم و در چارچوب مشاغل طبقه‌بندی شده، بر همان مبنا در شهرهای زرد و آبی با رعایت دستورالعمل‌های بهداشتی و فاصله گذاری امکان برگزاری موسیقی و نمایش در سالن‌ها وجود دارد.

ادامه داد: همچنین قبل از این ایام هم نامه‌ای را به قرارگاه عملیاتی و کمیته بهداشت ارسال کرده بودیم و در این زمینه جلساتی برگزار شد. تقاضای ما این بود که سالن‌های تئاتر، موسیقی و نمایش سینما از گروه ۳ به گروه ۲ منتقل شوند.

وی افزود: در این زمینه همکاران ما در معاونت امور هنری و سازمان سینمایی در دو نوبت جلسه برگزار کرده و استدلال‌های خود را در این زمینه به همکاران قرارگاه عملیاتی و کمیته بهداشت اعلام  کردند که در دستور بررسی است و در حال حاضر به جز شهرهای قرمز و نارنجی که شامل ۳۷ شهر است در بقیه شهرها که شهرهای زرد و آبی هستند، شرایط برگزاری وجود دارد.

وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی درباره پرسش دیگری مبنی بر وجود برخی  ابهامات درباره چگونگی برگزاری جشنواره فیلم فجر افزود: تا بهمن ماه قابلیت این را نداریم که به طور قطعی بگوییم جشنواره فیلم چگونه برگزار می‌شود اما پیش‌بینی شده اگر شرایط ما شرایط نارنجی و قرمز باشد فیلم‌ها امکان اکران به صورت آنلاین را ندارند و برای داوران و اصحاب رسانه اکران می‌شود و نمی‌تواند اکران عمومی شود.

وی تاکید کرد: اما اصحاب رسانه در سالن‌های خود و داوران هم داوری فیلم‌ها را خواهند داشت و در جشنواره تئاتر هم با شرایطی که داریم و برخی شهرها وضعیت زرد دارند و بخش زیادی هم آبی شده‌اند شرایط راحت‌تری وجود دارد که اکران محدود با رعایت دستورالعمل‌ها در حوزه نمایش و موسیقی اتفاق بیفتد.

وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی ادامه داد: در حوزه سینما به علت تراکم‌هایی که وجود دارد باید بررسی کرد که با توجه به اینکه وضعیت زرد شده می‌توان کاری کرد. اما در هر حال داوران و اصحاب رسانه فیلم‌ها را می‌بینند و مسیر داوری و نقد و گفت و گوهای آن‌ها قطعی است ولی بیشتر از این بستگی به شرایط بعدی دارد.

صالحی در پاسخ به پرسش دیگری مبنی بر اقدامات وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی در حوزه فرهنگ و هنر در مدت یک سالی که از شهادت سردار سلیمانی می‌گذرد، گفت: سردار سلیمانی تنها نماد مقاومت در ایران نبود که نماد مقاومت علیه ستم، جهل و کج اندیشی در منطقه و جهان بود.

وی افزود: در یک سالی که از شهادت سردار سلیمانی و یاران می‌گذرد، آثار هنری متفاوتی در حوزه‌های مختلف تئاتر، سینما، هنرهای تجسمی و موسیقی تولید شده که همگی آن‌ها آثار قابل توجهی هستند. اشعار مختلف به زبان‌های فارسی و زبان‌های مختلف و به تصویر کشیدن مکتب حاج قاسم سلیمانی سروده شده است. آهنگ‌ها و سرودها و نمایشنامه‌ها، هنرهای تجسمی، عکس، نقاشی و… با موضوع سردار سلیمانی عرضه شده است.

وی تصریح کرد: همچنین در جشنواره‌‌های فجر امسال و برخی از تولیدات هنری، شاهد تولید آثار باکیفیتی هستیم که حتی در حوزه‌های مستند و فیلم داستانی بلند نیز شاهد حضور آن‌ها هستیم.

وی ادامه داد: رابطه وجودی مردم ایران با حاج قاسم به گونه‌ای ارزشمند و محبت‌آمیز بود که در همین نمایشگاه عکس روایت سرباز شاهد تجلی آن هستیم و وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی در هم شکل‌های سیاستگذاری و حوزه‌های حمایتی هدایتی با مجموعه قابل توجهی از این آثار بیرونی و داخلی مواجه بوده که مکتب حاج قاسم را فرهنگ و هنر جهانی تبیین، تفسیر و گسترش می‌دهند.

ثبت امتیاز
لینک کوتاه : https://shenonews.ir/?p=9379

ثبت دیدگاه

مجموع دیدگاهها : 0در انتظار بررسی : 0انتشار یافته : 0

دیدگاهها بسته است.