تاریخ : یکشنبه, ۲۶ فروردین , ۱۴۰۳ Sunday, 14 April , 2024
10

هم‌افزایی مسئولان استان کردستان برای رونق حوزه فرهنگی و هنری

  • کد خبر : 6464
  • ۱۷ آذر ۱۳۹۹ - ۱۵:۱۶
هم‌افزایی مسئولان استان کردستان برای رونق حوزه فرهنگی و هنری
مسئولان استانی و شهری استان کردستان برای رونق حوزه فرهنگی و هنری گرد هم آمده و معتقدند از آنجا که شهر سنندج در عرصه فرهنگ و هنر بسیار غنی و ثروتمند است باید برند شهر خلاق موسیقی حفظ شود.

به گزارش خبرگزاری شنو  مراسم رونمایی از پوستر سی و یکمین جشنواره تئاتر استانی پیش‌از ظهر امروز با حضور مسئولان در این شهر برگزار شد.

عبیدالله رستمی، مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان کردستان در این مراسم با اشاره به شرایط کنونی حاکم بر جامعه ناشی از کرونا اظهار داشت: در حال حاضر تمام اقدامات و اهداف دستگاه‌ها این بوده که با همکاری و هم‌افزایی باری از روی دوش شهروندان برداشته شود.

وی با تاکید بر ضرورت توسعه فرهنگی و شناسایی عوامل و آسیب‌های پیش‌روزی این حوزه گفت: توسعه متوازن جامعه نیازمند توجه به بخش فرهنگی است و یقیناً اگر تمامی دستگاه‌ها دست به دست هم دهند تأثیر ویژه‌ای در رونق فرهنگی و هنری در سطح جامعه خواهند داشت.

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان کردستان با اشاره به اینکه شهر سنندج در عرصه فرهنگ و هنر بسیار غنی و ثروتمند است؛ تصریح کرد: کار شهرداری فقط انجام خدمات متنوع شهری نیست بلکه تمام کارها و فعاایت‌های عمرانی و خدمات شهری بر پایه فرهنگی استوار است.

رستمی بیان کرد: اگر امروز شهر سنندج به عنوان شهر خلاق موسیقی در جهان شناخته شده، براساس میراث غنی و کهن ما است و ماندگاری آن نیز، نیازمند حمایت دو چندان شهرداری، شورا و تمام دستگاه‌هاست که امید می‌رود ورود متولیان ارشاد نیز در این زمینه مثمر ثمر باشد.

پیوست فرهنگی و اجتماعی در پروژه‌های شهرداری سنندج مدنظر قرار می‌گیرد

حشمت‌اله صیدی، شهردار سنندج نیز در این مراسم با بیان اینکه گرچه بیشتر فعالیت‌های این شهرداری نمود عمرانی دارد اما نگاه، رویکرد فرهنگی، پیوست اجتماعی و فرهنگی در تمامی پروژه‌ها لحاظ شده است، اظهارداشت: خوشبختانه تمامی دستگاه‌ها در این دوره همدلی و هم‌افزایی بسیار قابل قبولی دارند.

وی گفت: ثبت سنندج به عنوان شهر خلاق موسیقی در فهرست شهرهای خلاق جهان، احداث فرهنگ‌سرا، احداث پارک ۲۰ هکتاری فرهنگی، ورزشی و تفریحی در دگران، بازسازی امانیه، نصب مجسمه ایثار و مقاومت، احداث باغ ایرانی، پارک مشاهیر و … از مهم‌ترین پروژه‌های عمرانی است که دیدگاه فرهنگی و هنری دارد.

شهردار سنندج با بیان اینکه برگزاری کنگره مشاهیر کُرد یکی از اقدامات مهم سال گذشته بود که بازتاب خوبی داشت! افزود: همچنین ساخت سریال فاخر سنجر خان در استان فرهنگی کردستان یکی دیگر از اقدامات مهم فرهنگی است.

صیدی یادآور شد: متأسفانه شیوع ویروس کرونا بسیاری از اقشار جامعه را دچار آسیب کرده و هنرمندان نیز در این میان بیشترین آسیب را دیده‌اند.

هنرمندان کردستان مورد حمایت مسئولان قرار گیرند

غریب سجادی رئیس شورای اسلامی شهر سنندج نیز در این مراسم با بیان اینکه هم‌گرایی و همکاری دستگاه‌های مختلف در تمامی حوزه‌ها باعث می‌شود که جامعه و دستگاه‌های اجرایی در مسیر توسعه قرار گیرد، اظهار داشت: جای بسی خوشحالی است که این شاخص مهم در حوزه تئاتر در شهر سنندج و استان کردستان با تلاش و همت مجموعه ارشاد به انجام رسیده است.

وی گفت: هنرمندان استان کردستان در تمامی زمینه‌های فرهنگی و هنری دارای پتانسیل‌های فراوانی هستند که باید ضمن حمایت از این هنرمندان از ظرفیت‌ها و پتاسیل‌های هنری سطح جامعه استفاده کرد.

 اجرای فعالیت‌های فرهنگی و هنری موجب توسعه سنندج می‌شود

سیف‌الله رضایی رئیس کمیسیون فرهنگی شورای اسلامی شهر سنندج نیز ضمن تقدیر از زحمات همه فعالان عرصه فرهنگ و هنر گفت: هر کاری در زمینه فرهنگی و هنری انجام شود امتیازی مثبت است که این خود موجب توسعه خواهد شد.

وی ابراز کرد: خوشبختانه در این دوره، مدیریت شهری نسبت به اجرای فعالیت‌های فرهنگی نظر مساعد داشته و در این زمینه همکاری و تعامل مناسبی با دیگر دستگاه‌ها داشته و دارد.

جایگاه تئاتر کردستان باید حفظ شود 

سرکوت نجفی، معاون فرهنگی و امور اجتماعی شهرداری سنندج نیز در این مراسم با بیان اینکه تئاتر در استان کردستان از غنای بالایی برخوردار است، تاکید کرد: باید به سمتی برویم که این هنر همچنان زنده بماند.

وی با تاکید بر اینکه این‌گونه تعاملات و ارتباطات دستگاه‌های مختلف در حوزه فرهنگی و هنری باعث دلگرمی مجموعه مدیریت شهری می‌شود؛ گفت: گرچه سنندج، شهر خلاق موسیقی است اما این فرصت باید زمینه‌ساز فعالیت در سایر عرصه‌های فرهنگی و هنری نیز باشد.

ثبت امتیاز
لینک کوتاه : https://shenonews.ir/?p=6464

ثبت دیدگاه

مجموع دیدگاهها : 0در انتظار بررسی : 0انتشار یافته : 0

دیدگاهها بسته است.