2

پیام تسلیت درگذشت فرهود جلالی کندلوسی

  • کد خبر : 16820
  • 19 تیر 1400 - 16:08
پیام تسلیت درگذشت فرهود جلالی کندلوسی

به گزارش خبرنگار خبرگزاری شنو، در پی درگذشت «فرهود جلالی کندلوسی» نوازنده و خواننده مازندران، مدیر دفتر موسیقی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی و معاون اموری هنری در پیام‌های جداگانه در گذشت این هنرمند را تسلیت گفتند. پیام تسلیت مدیر کل دفتر موسیقی «محمد اله‌یاری» مدیر کل دفتر موسیقی وزارت فرهنگ و ارشاد در پیام […]

به گزارش خبرنگار خبرگزاری شنو، در پی درگذشت «فرهود جلالی کندلوسی» نوازنده و خواننده مازندران، مدیر دفتر موسیقی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی و معاون اموری هنری در پیام‌های جداگانه در گذشت این هنرمند را تسلیت گفتند.

پیام تسلیت مدیر کل دفتر موسیقی

«محمد اله‌یاری» مدیر کل دفتر موسیقی وزارت فرهنگ و ارشاد در پیام تسلیت گفت: مرحوم فرهود جلالی کندلوسی، پیشکسوت هنر مازندران و از همکاران خانواده بزرگ فرهنگ و هنر  تن به مشیت الهی داد و به کاروان هنرمندان سفرکرده پیوست.

فرهود جلالی وجود گرانمایه‌اش از میراث ارزشمند فرهنگی _هنری خطه شمال بود و عمری را با پنجه و نفس تاثیرگذارش، به معرفی ظرایف موسیقی بومی پرداخت و در امر مدیریت فعالیت‌های فرهنگی نیز تلاش فراوان نمود.

“این فقدان تلخ را به جامعه هنری کشور و خاندان گرامی‌اش تسلیت گفته و آمرزش و غفران ایشان را از درگاه حضرت حق خواهانم.”

پیام تسلیت معاون امور هنری

«سید مجتبی حسینی» در پیام تسلیت نوشت: فرهود جلالی همواره برای فرهنگ و هنر موسیقی بومی مازندران تلاش کرد. دانش خود را در علوم اجتماعی نیز با مطالعات در زمینه فرهنگ، موسیقی و آداب و سنن مازندران پیوند داد و به ثبت و معرفی موسیقی فرهنگ بومی این منطقه خدمت کرد. چند دهه کوشش بی‌دریغ برای فرهنگ و میراث موسیقی بومی و حفظ اصالت فرهنگی و آثاری که به یادگار گذاشته‌است، بیانگر عشق و دلسوزی او به فرهنگ و هنر است.

“در گذشت هنرمند گرانقدر و همکار عزیز وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی را به خانواده گرامی‌اش و همگاران تسلیت می‌گویم و برای آن زنده نام از درگاه خداوند علودرجات و برای خانواده و دوستانش سلامتی و صبر مسالت دارم.”

زنده‌یاد فرهود جلالی کندلوسی نوازنده و خواننده موسیقی مازندران بعدازظهر پنجشنبه 17 تیرماه در سن 56 سالگی، بر اثر عارضه قلبی درگذشت. جلالی کندلوسی شاعر، نوازنده للهَ‌وِا و خواننده موسیقی بومی مازندران بود. در دهه 70 و 80 با انتشار آلبوم‌های «پارپیرار» که شامل شعرخوانی‌های محلی بود نظر علاقمندان فرهنگ و هنر را به خود جلب کرده بود.

خبرگزاری شنو درگذشت این هنرمند فقید را به جامعه موسیقی و خانواده محترمشان تسلیت می‌گوید.

انتهای پیام/

 

لینک کوتاه : https://shenonews.ir/?p=16820

ثبت دیدگاه

مجموع دیدگاهها : 0در انتظار بررسی : 0انتشار یافته : 0

دیدگاهها بسته است.