تاریخ : جمعه, ۷ مهر , ۱۴۰۲ Friday, 29 September , 2023
10

سمفونی «شهرزاد» به کادر درمان تقدیم شد

  • کد خبر : 5234
  • ۰۴ آذر ۱۳۹۹ - ۳:۰۷
سمفونی «شهرزاد» به کادر درمان تقدیم شد
موزیک ویدئوی سمفونی «شهرزاد» با اجرای ارکستر سمفونیک بانوان «سرزمین مادری» منتشر شد.

به گزارش خبرگزاری شنو، موزیک ویدئوی سمفونی «شهرزاد» با اجرای ارکستر سمفونیک بانوان «سرزمین مادری» و ادای احترام و به پاس فداکاری‌های کادر درمان در مبارزه با کرونا و در حمایت از صلح، دوستی و سلامت نسل بشر منتشر شد. 

این موزیک ویدیو شامل سوئیت شماره ۶ (اجرای ارکسترال) و سوئیت شماره ۹ (اجرای دوئت) از سمفونی شهرزاد به آهنگسازی امین الله آندره حسین است که توسط ارکستر سمفونیک بانوان «سرزمین مادری» به رهبری نزهت امیری و با هنرمندی ۳۰ نوازنده بانوی ایرانی، در محوطه باز بنیاد رودکی به سفارش و تهیه‌کنندگی معاونت ریاست جمهوری در امور زنان و خانواده، اجرا و منتشر شد.

نسرین عنایت مهر (مجری طرح) با اعلام این خبر بیان کرد: این کار پس از ماه‌ها تلاش بی‌وقفه در شرایط سخت و پر از ریسک کرونایی و پشت سرگذاشتن مراحل عدیده‌ی انجام یک پروژه‌ی فرهنگی-هنری، در مهرماه ۱۳۹۹ به سرانجام رسید.

وی که مدیریت کل پروژه و تمام امورات اجرایی ارکستر را از تیر ماه ۱۳۹۸ به طور خودجوش و با رویکرد ارتقای جایگاه بانوان هنرمند ایرانی برعهده گرفته بوده، افزود: این اتفاق در پی آن است که قرار بود نتیجه‌ی تلاش‌ها پس از ۹ ماه (از طرح و برنامه‌ریزی و تبیین استراتژی گرفته تا جذب نوازنده و رایزنی‌های متعدد برای جذب حامی و مراحل قانونی کار و صدور مجوز و…) با حضور حدود ۵۰ نوازنده با اجرای کامل سمفونی شهرزاد در تالار وحدت مورخ ۲۱ اسفند ۱۳۹۸ به بار بنشیند، که به علت اپیدمی کووید ۱۹ لغو شد. سپس، اوایل تابستان ۱۳۹۹ در شرایطی که هیچ حامی حقیقی یا حقوقی پیدا نمی‌شد، از طرف معاونت ریاست جمهوری در امور زنان و خانواده، پیشنهاد و جرقه تولد و ساخت یک موزیک ویدیو را به پاس فداکاری‌های کادر درمان کرونا و در جهت امیدبخشی در شرایط کرونایی حاکم بر خانواده ها، دریافت کردیم. لذا، با انگیزه‌ای دوباره و همچنین با برآوردها و چیدمان طرحی جدید، اقدامات را مجددا آغاز و نتیجه نهایی پس از چندین ماه تلاش، آماده و منتشر شد.

عنایت مهر با اشاره به اینکه بدیهی‌ست این موزیک ویدیو از معایب و نواقصی رنج می‌برد، بیان کرد: ترجیح می‌دهیم ذکر ریشه‌های آن را به سکوت و حافظه اندرونی این تولید بسپاریم و با شکر و سپاس، دل خوش بداریم به دل دریایی کادر درمان کرونا که این پاس داشت را از طرف تمامی افراد گروه، پذیرا باشند.

وی همچنین گفت: از بنیاد فرهنگی-هنری رودکی و دفتر امور موسیقی و افرادی که در روند تولید موزیک ویدیو سمفونی شهرزاد، با ما همکاری‌های شایسته‌ای داشتند، کمال تشکر و قدردانی را داریم.

عنایت مهر در پایان از همراهی و حضور نوازندگان هنرمندی که علاوه بر جوانب مالی، با دیدگاه ارزش آفرینی به این کار ملحق شدند و همچنین از کارگردان اثر و صبوری و انرژی مضاعف تدوین گر، تشکر و قدردانی کرد.

ثبت امتیاز
لینک کوتاه : https://shenonews.ir/?p=5234

ثبت دیدگاه

مجموع دیدگاهها : 0در انتظار بررسی : 0انتشار یافته : 0

دیدگاهها بسته است.