3

کویتی پور برای خوزستان دم می‌زند

  • کد خبر : 17670
  • 06 مرداد 1400 - 12:28
کویتی پور برای خوزستان دم می‌زند

به گزارش خبرنگار خبرگزاری شنو،کویتی پور اثری جدید برای خوزستان تولید خواهد کرد. غلام کویتی که صدایش همواره یادآور حماسه و حادثه در خوزستان است قرار است با«زخم دشنه» بار دیگر برای خوزستان و مظلومیت این روزهایش روایت کند. کویتی پور زاده ی خرمشهر است او که پدری خرمشهری و مادری آبانی دارد. این روزا […]

به گزارش خبرنگار خبرگزاری شنو،کویتی پور اثری جدید برای خوزستان تولید خواهد کرد.

غلام کویتی که صدایش همواره یادآور حماسه و حادثه در خوزستان است قرار است با«زخم دشنه» بار دیگر برای خوزستان و مظلومیت این روزهایش روایت کند.
کویتی پور زاده ی خرمشهر است او که پدری خرمشهری و مادری آبانی دارد. این روزا شاید بیشتر از هر مداح دیگری درد وطن را بفهمد. وطنی که در طول تاریخ جولان گاه ظلم ظالمان و رقص عاشقان وطن بوده است.
صدای کویتی پور برای ما یاد آور روزهای دفاع مقدس است اما غلام کویتی پور، مانند سایر مداحان آن زمان در سکون نماند و به تولید آثار حماسی به روز و متناسب با زمان روی آورد. او که هیچگاه به مسائل سیاسی و اجتماعی بی توجه نبود در سال 99 طی اقدامی عجیب همراه با یک دختر و با سبکی به مانند رپ، موزیکی اعتراضی به سیاست‌های جمهوری اسلامی خواند. همین رخداد کافی بود، تا منتقدان و موافقان، سیل نظرات و تحلیل‌های خود را متوجه این خواننده کنند. بخشی از این موزیک بدین شرح است:

حیف دیگه ورق برگشت، دیگه نمیشه به عقب برگشت

این آشی بود که خودمون پختیم، ولی هیچ خوب نشد اصلاً مزش

حالا کویتی پوراز زخم ها، که نه زخم این روزهای خوزستان میخواند، قطعه زخم دشنه با شعری از سارا تیموری و موسیقی : فرشاد رستمی، صدابردار : نیما اکبریان و ملودی: کویتی پور قرار است به زودی منتشر شود.

انتهای پیام/

لینک کوتاه : https://shenonews.ir/?p=17670

ثبت دیدگاه

مجموع دیدگاهها : 0در انتظار بررسی : 0انتشار یافته : 0

دیدگاهها بسته است.