3

«راک آن» مستند موسیقی راک در ایران

  • کد خبر : 19521
  • 31 شهریور 1400 - 16:10
«راک آن» مستند موسیقی راک در ایران
مستند « راک آن 1400» یک فیلم راجع به موسیقی راک در ایران است که  به کارگردانی "شهیار کبیری" می‌باشد که در تاریخ بیست و نهم مهرماه این مستند به انتشار می رسد.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری شنو، مستند « راک آن 1400» یک فیلم راجع به موسیقی راک در ایران است که  به کارگردانی “شهیار کبیری” است.

راک آن، حدود چهارده سال پیش با رویکردِ بررسی موسیقی راک در دهه هشتاد ایران ، مراحل پژوهشی، پیش تولید و ضبطش آغاز و در سال هشتاد و نه هم آماده پخش شد که البته به دلیل عدم دریافت مجوز در تمام این سالها (به جز تعداد محدوی اکران و پخش برش هایی از آن از چند شبکه ماهواره ای) هرگز تا به امروز به شکل رسمی و نسخه ای کامل و درست منتشر نشده است.
بنابراین کارگردان این اثر تصمیم گرفته است بعد از ده سال، دوباره سراغ تعدادی از همان افراد حاضر در فیلم رفته و ده سال گذشته (دهه نود) و اتفاقات موسیقایش رو هم با آن ها مرور کند و خلاصه ای از فیلم ده سال قبل و صحبت های تازه، به همراه چند گفتگوی دیگه از تعدادی از خواننده و موزیسن های راکفارسیِ غایب در نسخه نخست رو با تدوینی مجدد در قالب مستند راک آن هزارو چهارصد ارائه دهد.
راک آن هزار و چهارصد دو نسخه پنجاه دقیقه ای است که نسخه نخست بیشتر به تاریخ و بررسی حواشی موسیقی راک در ایران می پردازد و نسخه دوم هم مباحث تخصصی موسیقایی راکفارسی و راک ایرانی و…در برمی گیرد.

تاریخ انتشار این مستند بیست و نهم مهرماه می باشد و در قسمت نخست با حضور

شهبال شب پره . همایون مجدزاده (گروه کهت میان) . بابک ریاحی پور . فرشاد رمضانی (گروه دگردیس) . آرش سبحانی (گروه کیوسک) . شهریار مسرور . هادی پاکزاد . عبدی بهروانفر .اردوان انزابی پور (گروه تندر) . هومن اژدری . اروین خاچیکیان . مسعود فیاض زاده . علی باغفر . سیامک بغدادی ( گروه ماینس وان ) . آرین نائینی . بابک فرخی (گروه آژیراک) . پویان مددی (گروه 5گرم) . شهاب الدین . بهزاد خیاوچی (گروه بی بند) . حامد قناد (گروه دویز) . آشور مرادیان (گروه هامان) . ادیب وحدانی . امیر بهاری . امیر خرازی و روزبه بمانی و با حضور افتخاری یاس پخش می شود.

🔻 پیش فروش مستند راک آن از طریق سایت 🔻
انتهای پیام/
ثبت امتیاز
لینک کوتاه : https://shenonews.ir/?p=19521

ثبت دیدگاه

مجموع دیدگاهها : 0در انتظار بررسی : 0انتشار یافته : 0

دیدگاهها بسته است.