تاریخ : چهارشنبه, ۱۰ خرداد , ۱۴۰۲ Wednesday, 31 May , 2023
2

رونق کنسرت‌ها با خوانندگان پاپ

  • کد خبر : 25017
  • ۱۳ اسفند ۱۴۰۱ - ۹:۵۴
رونق کنسرت‌ها با خوانندگان پاپ
جمعی از خوانندگان و هنرمندان شناخته شده موسیقی به ویژه در گونه پاپ نیمه اسفند۱۴۰۱ کنسرت‌هایی را در تهران و سایر شهرهای کشور برگزار می‌کنند.

به گزارش خبرگزاری شنو، جمعی از خوانندگان و هنرمندان شناخته شده موسیقی به ویژه در گونه پاپ نیمه اسفند۱۴۰۱ کنسرت‌هایی را در تهران و سایر شهرهای کشور برگزار می‌کنند.

 بهمن امسال پس از ماه‌ها تعطیلی کنسرت‌ها با توجه به ناآرامی‌های کشور و متضرر شدن اهالی موسیقی، زانکو خواننده جوان موسیقی پاپ ششم بهمن نخستین کنسرت رسمی خود را هر چند با انتقادهایی که به او شده بود، در سالن میلاد نمایشگاه بین‌المللی تهران برگزار کرد. بعد از او گروه ماکان‌، سیروان خسروی با همراهی برادرش زانیار ۲۳ بهمن روی صحنه رفتند. همچنین کنسرت رضا صادقی ۲۵ بهمن در قالب فراخوان «رنگ لبخند۳» برای کمک به زلزله‌زدگان شهر خوی برگزار شد.

سی و هشتمین جشنواره موسیقی فجر از ۲۸ بهمن تا سوم اسفند با اجرای گروه‌های مختلف موسیقی در قالب‌هایی همچون ارکسترال، کلاسیک، ردیف دستگاهی و نواحی برگزار شد، همچنین در بخش جنبی این جشنواره کنسرت ۱۲ خواننده موسیقی پاپ؛ آرون افشار، سینا شعبانخانی، مسعود صادقلو، مصطفی راغب، ناصر زینعلی، میثم ابراهیمی، معین زندی، گرشا رضایی، بهنام بانی، علی یاسینی، مجید رضوی و رضا بهرام برگزار شد که این کنسرت‌ها با استقبال قابل توجه مخاطبان همراه بودند.

پس از این جشنواره نیز خوانندگان و هنرمندان موسیقی با پیشتازی گونه پاپ همچون گذشته، کنسرت‌هایی را در تهران و بعضی از شهرهای کشور برگزار کردند که کنسرت‌های گرشا رضایی سوم اسفند در همدان، فرزاد فرزین پنجم اسفند در تهران، مجید رضوی پنجم اسفند در همدان و هفتم اسفند در پارس‌آباد، ناصر زینعلی پنجم و ششم اسفند در کرمانشاه، مسعود صادقلو هشتم و نهم اسفند در خنج و علیرضا طلیسچی دهم اسفند در تهران از جمله این برنامه‌ها بودند.

همچنین رضا صادقی، سیروان خسروی و گروه ماکان که پیش از جشنواره موسیقی فجر کنسرت‌هایی را برگزار کردند، در روزهای پیش رو بازهم به روی صحنه خواهند رفت. در مواردی بعضی از سامانه‌های فروش بلیت کنسرت برنامه‌هایی را اعلام و تبلیغ کرده بودند اما به دلایلی نامشخص این برنامه‌ها از سامانه‌ها حذف شدند.

قیمت بلیت کنسرت‌ها نیز موضوعی قابل تامل است که در مواردی تا ۷۰۰ هزار تومان و بیش از آن هم رسیده است. همچنین بعضی از سامانه‌های فروش بلیت نیز اعلام می‌کنند که در هنگام پرداخت ۹ درصد مالیات بر ارزش افزوده به مبلغ خرید اضافه خواهد شد. در صورتی که قیمت بلیت کنسرت‌های موسیقی به ویژه در گونه پاپ تا پیش از ناآرامی‌ها در مواردی تا ۵۰۰ هزار تومان رسیده بود.

محمود سالاری معاون امور هنری وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی تابستان امسال درباره تعیین و افزایش قیمت بلیت کنسرت‌های موسیقی به خبرنگار ایرنا گفته بود: مدیرکل دفتر موسیقی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی درباره بلیت کنسرت‌ها نشستی را با تهیه‌کنندگان موسیقی برگزار کرد و درباره چگونگی و تعیین نرخ بلیت کنسرت بحث و بررسی شد، اجاره سالن، دستمزد عوامل و یک حاشیه سود، مجموع قیمت بلیت را تشکیل می‌دهد و در این جلسه بحث شد که چند درصد برای سود گروه کافی است. این گونه نیست که هر کنسرت‌گذار و تهیه‌کننده، هر عددی را بخواهد برای قیمت بلیت تعیین کند.

سالاری افزوده بود: قیمت بلیت کنسرت تابعی از متغیرهای زیرساختی است؛ سالن‌های اجرای کنسرت متعلق به وزارت ارشاد نیست و اجاره بهای سالن‌ها دو برابر شده است. هزینه‌های جانبی نسبت به سال‌های گذشته تغییر کرده است. مثلا به دلیل افزایش قیمت دلار و یورو، برای تهیه یک میکروفون باید هزینه‌های بسیاری پرداخت که این موضوع بر قیمت بلیت‌ها تاثیر می‌گذارد.

اما با توجه به سخنان معاون امور هنری وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی و براساس تورم و افزایش نرخ دلار و یورو، گویا باید همچنان شاهد افزایش قیمت کنسرت‌ها نیز باشیم!

در این گزارش به برنامه کنسرت‌های موسیقی طی روزهای آینده پرداخته شده است.

تالار وحدت

کنسرت گروه موسیقی «لیان» بوشهر به سرپرستی محسن شریفیان و خوانندگی آکا صفوی (روح الله صفوی) دهم و ۱۱ اسفند ساعت ۲۱ با قیمت بلیت ۱۳۵ تا ۳۸۰ هزار تومان برگزار شد، این کنسرت به عنوان تنها اجرای موسیقی نواحی در برنامه کنسرت‌ها، با استقبال قابل توجه مخاطبان همراه بود.

فرهنگسرای نیاوران

کنسرت عمو میلی ویژه کودکان ۱۶ اسفند ساعت ۱۸:۳۰، قیمت بلیت: ۷۰ تا ۳۲۰ هزار تومان.

سالن میلاد نمایشگاه بین المللی تهران

ناصر زینعلی ۱۳ اسفند سانس‌های ۱۸:۳۰ و ۲۱:۳۰، قیمت بلیت: ۲۲۰ تا ۶۹۵ هزار تومان.

مسعود صادقلو ۱۴ اسفند سانس‌های ۱۹ و ۲۲، قیمت بلیت: ۲۰۰ تا ۶۹۰ هزار تومان.

مجید رضوی ۱۵ اسفند سانس‌های ۱۹ و ۲۲، قیمت بلیت: ۲۰۰ تا ۶۹۰ هزار تومان.

احمدرضا شهریاری(احمد سلو) ۱۶ اسفند سانس‌های ۱۹ و ۲۲، قیمت بلیت: ۱۷۰ تا ۴۹۵ هزار تومان.

آرون افشار ۱۸ اسفند سانس‌های ۱۸:۴۵ و ۲۲، قیمت بلیت: ۲۵۵ تا ۶۹۰ هزار تومان.

ماکان بند ۱۹ اسفند سانس و قیمت بلیت این کنسرت مشخص نیست.

بابک جهانبخش ۲۸ اسفند سانس‌های ۱۸:۴۵ و ۲۲، قیمت بلیت این کنسرت مشخص نیست.

هتل اسپیناس پالاس تهران

علی یاسینی ۱۲ اسفند سانس‌های ۱۹ و ۲۲، قیمت بلیت: ۲۰۰ تا ۶۹۰ هزار تومان.

رضا صادقی ۱۵ اسفند سانس‌های ۱۹ و ۲۲، قیمت بلیت: ۲۰۰ تا ۶۹۰ هزار تومان.

سیروان خسروی ۱۷ اسفند سانس‌های ۱۸:۴۵ و ۲۲، تمامی بلیت‌ها به فروش رفته است.

احسان خواجه امیری ۱۹ اسفند سانس‌های ۱۸:۴۰ و ۲۲، قیمت بلیت این کنسرت مشخص نیست.

مجید رضوی ۲۲ اسفند، سانس و قیمت بلیت این کنسرت مشخص نیست.

بهنام بانی ۲۵ اسفند سانس‌های ۱۸:۴۰ و ۲۲. قیمت بلیت این کنسرت مشخص نیست.

سایر شهرها

رضا صادقی ۱۲ اسفند سانس‌های ۱۸:۳۰ و ۲۱:۳۰ در سینما سپهر ساری، قیمت بلیت: ۱۸۰ تا ۳۵۰ هزار تومان. ۲۱ اسفند سانس‌ ۲۱ در سالن هلال احمر زنجان، قیمت بلیت: ۱۵۰ تا ۳۵۰ هزار تومان.

گرشا رضایی ۱۱ و ۱۲ اسفند سانس‌های ۱۸:۳۰ و ۲۱:۳۰ در آمفی تئاتر مرکز همایش‌های بین‌المللی تبریز، قیمت بلیت: ۱۰۰ تا ۲۵۰ هزار تومان. ۱۶ اسفند سانس‌های ۱۹ و ۲۱:۳۰ سالن آمفی تئاتر ذوب آهن شاهرود، قیمت بلیت: ۳۲۵ تا ۳۹۵ هزار تومان.

مجید رضوی ۱۲ و ۱۳ اسفند جمعه سانس‌های ۱۶، ۱۹:۳۰ و ۲۱:۳۰ و شنبه ۱۹ و ۲۱:۳۰ در سالن بانک صادرات خرم آباد، قیمت بلیت: ۱۵۰ تا ۳۹۵ هزار تومان.

میثم ابراهیمی ۱۳ اسفند سانس‌های ۱۸:۳۰ و ۲۱:۳۰ در سالن اریکه آریایی آمل، قیمت بلیت: ۲۹۰ تا ۳۵۰ هزار تومان.

مصطفی راغب ۱۴ اسفند سانس‌های ۱۸ و ۲۰ در تالار فخرالدین اسعد گرگانی، قیمت بلیت: ۲۵۰ تا ۳۵۰ هزار تومان.

بهنام بانی ۱۴ اسفند سانس‌های ۱۸:۳۰ و ۲۱:۳۰ در سالن لوکس اکومال کرج، قیمت بلیت این کنسرت مشخص نیست.

علی یاسینی ۱۴ اسفند سانس‌های ۱۹ و ۲۲ در سالن شهیدآوینی بندرعباس، قیمت بلیت: ۲۵۰ تا ۴۵۰ هزار تومان. ۱۶ و ۱۷ اسفند سانس‌های ۱۸:۳۰ و ۲۱:۳۰ در آمفی تئاتر مجتمع پتروشیمی تبریز، قیمت بلیت: ۱۲۰ تا ۲۵۰ هزار تومان.

مهدی مرکزی ۱۵ اسفند سانس‌های ۱۹ و ۲۱:۳۰ در تالار مرکزی فرهنگ و هنر کرمان، قیمت بلیت: ۱۰۰ تا ۴۰۰ هزار تومان.

ناصر زینعلی ۱۴ اسفند سانس ۱۸:۳۰ در سالن اریکه آریایی آمل، قیمت بلیت: ۲۹۰ تا ۳۵۰ هزار تومان و ۱۵ اسفند سانس‌های ۱۸:۳۰ و ۲۱ در سالن ارشاد گنبدکاووس، قیمت بلیت: ۲۵۰ تا ۳۵۰ هزار تومان.

رحیم شهریاری ۱۷ اسفند سانس‌های ۱۸:۳۰ و ۲۱:۳۰ در مجتمع فرهنگی هنری فدک اردبیل، قیمت بلیت: ۱۵۰ تا ۳۵۰ هزار تومان.

مجید رضوی ۱۶ اسفند سانس‌های ۱۹ و ۲۲ در سالن تربیت معلم قزوین، قیمت بلیت: ۲۰۰ تا ۴۹۰ هزار تومان. ۱۷ و ۱۸ اسفند سانس‌های ۱۹ و ۲۱:۳۰ در تالار مرکزی ارشاد ارومیه، قیمت بلیت: ۱۰۰ تا ۴۰۰ هزار تومان. ۱۹ و ۲۰ اسفند سانس‌های ۱۹ و ۲۲ در آمفی تئاتر مرکز همایش‌های بین‌المللی تبریز، قیمت بلیت: ۱۲۰ تا ۲۵۰ هزار تومان.

مسعود صادقلو ۱۸ اسفند سانس‌های ۱۸:۳۰ و ۲۱:۳۰ در تالار فخرالدین اسعد گرگانی، قیمت بلیت: ۲۵۰ تا ۳۵۰ هزار تومان.

حجت اشرف‌زاده ۱۸ و ۱۹ اسفند سانس‌ها ۱۸ و ۲۱ در فرهنگسرای سیمرغ نیشابور، قیمت بلیت: ۲۸۰ تا ۴۵۰ هزار تومان.

کنسرت داود آزاد با همراهی گروه هامون با سرپرستی مازیار قره قوچ ۱۹ اسفند ساعت ۲۱:۳۰ در تالار پتروشیمی تبریز برگزار می‌شود و عواید آن به زلزله‌زدگان خوی تعلق می‌گیرد. قیمت بلیت آن ۱۵۰ تا ۳۰۰ هزار تومان است.

معین زندی ۲۱ اسفند در تالار مرکزی فرهنگ و هنر کرمان. سانس و قیمت بلیت این کنسرت مشخص نیست.

کیش

برخی از خوانندگان پاپ نیز جزیزه کیش را به عنوان مقصد کنسرت‌های خود انتخاب می‌کنند شاید بتوان دلیل این انتخاب از سوی تهیه‌کنندگان و خوانندگان را حضور قابل توجه گردشگران در این جزیره عنوان کرد که حداقل خیال آنان از فروش بلیت‌ کنسرت‌ها آسوده است.

گرشا رضایی چهارم اسفند، مسعود صادقلو ششم اسفند، بهنام بانی نهم اسفند، ناصر زینعلی دهم اسفند، بابک جهانبخش دهم اسفند، آرون افشار و علیرضا طلیسچی ۱۱ اسفند از جمله خوانندگانی هستند که کنسرت‌های خود را کنسرت هال مریم و رویال هال پانورامای کیش برگزار کردند، سانس این کنسرت‌ها ۲۳:۵۹ و قیمت بلیت آنها از ۳۸۰ تا ۷۰۰ هزار تومان بوده است.

همچنین قرار است معین زندی ۱۳ اسفند ساعت ۲۳:۵۹ در سالن رویال هال پانورامای کیش به روی صحنه برود، قیمت بلیت این کنسرت نیز ۳۸۰ تا ۷۰۰ هزار تومان تعیین شده است.

انتهای پیام/

5/5 - (3 امتیاز)
لینک کوتاه : https://shenonews.ir/?p=25017

ثبت دیدگاه

مجموع دیدگاهها : 0در انتظار بررسی : 0انتشار یافته : 0
قوانین ارسال دیدگاه
  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط تیم مدیریت در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.