1

درخشش نوجوانان نوازنده در جشنواره موسیقی ایلام

  • کد خبر : 17830
  • 12 مرداد 1400 - 10:51

 به گزارش خبرگزاری شنو، ششمین جشنواره موسیقی استان ایلام در هفتمین روز میزبان دو تکنوازی و یک اجرای گروهی بود.  اجرای دو تکنوازی و یک اجرای گروهی، برنامه‌های هفتمین روز از ششمین جشنواره موسیقی استان ایلام بود. این جشنواره که در بستر فضای مجازی و با انتشار آثار ضبط شده در حال برگزاری است، در […]

 به گزارش خبرگزاری شنو، ششمین جشنواره موسیقی استان ایلام در هفتمین روز میزبان دو تکنوازی و یک اجرای گروهی بود.

 اجرای دو تکنوازی و یک اجرای گروهی، برنامه‌های هفتمین روز از ششمین جشنواره موسیقی استان ایلام بود. این جشنواره که در بستر فضای مجازی و با انتشار آثار ضبط شده در حال برگزاری است، در روز هفتم، تکنوازی گیتار فلامنکو توسط احمد یعقوبی نژاد و تکنوازی پیانو توسط آریستا نظری را به مخاطبان تقدیم کرد.

درخشش نوازنده نوجوان نی‌لبک در جشنواره موسیقی ایلام

 

همچنین اجرای گروه موسیقی نوجوانان نی‌لبک از شهر ایلام از دیگر بخش‌های اجرا شده در این روز بود. موسیقی از هنرهای پرطرفدار در این استان محسوب می شود.

گروه ۱۳ نفره‌ی نوجوانان نی لبک به سرپرستی شادی نوروزی، در اولین قطعه‌ی اجرای خود، تصنیف «باد صبا» آهنگ از حسام السلطنه مراد با تنظیم مجید درخشانی و شعری از ملک الشعرا بهار را اجرا کردند.

5d301177-c1e9-4731-9b68-3f9650a1b40c

دومین قطعه‌ی اجرا شده توسط این گروه، تصنیف «برگ خزان» ساخته زنده یاد پرویز یاحقی با شعری از بیژن ترقی بود.

مانیا مرادخانی، نوید قبادی، حسین مرادی، یزدان مرادی، کیانا شبدار، یاسمین حیدری، آیدا خورشیدی، علی خلعتی، سها سلیمان نژاد، نازنین کاظمی، کیانا معتمدی، می‌گل مرادخانی و حریر سلیمانی اعضای گروه نوجوانان نی لبک را تشکیل داده بودند.

ششمین جشنواره موسیقی استان ایلام با محورهای موسیقی دستگاهی ایران (گروه‌نوازی، تک‌نوازی)، موسیقی بومی و محلی استان ایلام (گروه‌نوازی، تک‌نوازی)، موسیقی کلاسیک جهانی (تک‌نوازی) و در بخش‌های گروه‌نوازی (رقابتی)، آفرینش خلاقانه در تک‌نوازی (غیر رقابتی) و اجرا و تجلیل از پیشکسوتان (جنبی)   که از روز دوشنبه هفته گذشته ۴ مردادماه آغاز شده است به مدت ۹ روز تا سه شنبه ۱۴ مردادماه ادامه دارد.

متاثر از شرایط کرونایی و با تصمیم شورای سیاست‌گذاری ششمین جشنواره موسیقی استان، اجراهای این  جشنواره به صورت آنلاین ارائه می‌شوند و بر همین اساس، صفحات مجازی انجمن موسیقی ایلام و  جشنواره به عنوان بسترهای پخش مجازی این جشنواره معرفی شده‌اند.

 

انتهای پیام/

لینک کوتاه : https://shenonews.ir/?p=17830

ثبت دیدگاه

مجموع دیدگاهها : 0در انتظار بررسی : 0انتشار یافته : 0

دیدگاهها بسته است.